Znaleziono 0 artykułów
05.11.2020
Artykuł sponsorowany

Sneakersy zawsze w ruchu

05.11.2020
(Fot. Materiały prasowe)

Połączenie szwajcarskiej precyzji z najnowszymi technologiami zaowocowało powstaniem The Roger Centre Court marki On Running – wygodnych sneakersów na co dzień. Ręczy za nie mistrz tenisa Roger Federer.

Twórcą szwajcarskiej marki On Running, specjalizującej się w produkcji butów i odzieży przeznaczonych do biegania, jest Olivier Bernhard, jeden z najlepszych triathlonistów na świecie. Rok temu, jako współwłaściciel, do zespołu On  Running dołączył Roger Federer. Celem połączenia sił sportowych gigantów było stworzenie nowego projektu tenisowych sneakersów. Federer, zachwycony minimalistycznym designem i komfortem butów On Running, ich lekkość i wygodę zapragnął przenieść na kort tenisowy i do codziennego życia. Federer stał się jednak również bliskim partnerem i wsparciem dla zespołu On Running, wykorzystując swoje doświadczenie nie tylko w procesie projektowania, lecz także marketingu.

(Fot. Materiały prasowe)

Gdy marka On Running zadebiutowała w 2010 r., od razu zdobyła uznanie na prestiżowych targach sportowych ISPO MUNICH. Pierwszym modelem obuwia, którym On Running zapracowało na uznanie wśród amatorów biegania szukających dobrej amortyzacji, był Cloudsurfer z charakterystyczną konstrukcją CloudTec, czyli tzw. chmury. Stworzona we współpracy z inżynierem Davidem Allemannem, jako pierwsza na świecie, aktywowana jest wyłącznie w potrzebie, a więc w trakcie lądowania. Zapewnia dzięki temu nie tylko komfort, lecz także bezpieczeństwo, nawet na twardej powierzchni.

(Fot. Materiały prasowe)

Najnowszy model butów On Running – The Roger Centre Court – to połączenie nienagannego stylu z zaawansowaną technologią, ponadczasowej kortowej stylistyki z innowacyjnymi rozwiązaniami. Amortyzującą CloudTec uzupełniono odpowiadającą za wygodę płytką Speedboard. Działając jak łuk, zgina się w trakcie lądowania, nie tylko dodatkowo amortyzując siłę uderzenia o podłoże, ale przede wszystkim akumulując energię, którą oddaje w momencie wybicia. Dzięki temu bieg staje się szybszy i bardziej dynamiczny. Center Court, w odróżnieniu on pozostałych tenisowych sneakersów, posiada też miękką cholewkę.

(Fot. Materiały prasowe)

Zarówno Roger Federer, jak i marka On Running nie pozostają obojętni na kwestie zrównoważonego rozwoju. Dlatego The Roger Centre Court wykonano z wegańskiej skóry, która pozostawia o prawie 30 proc. mniejszy ślad węglowy niż skóra zwierzęca. Pozostałe materiały użyte do wykonania butów Centre Court pochodzą natomiast z recyklingu. – Stworzyliśmy niezwykle wygodne, stylowe sneakersy, które każdy będzie chciał nosić niemal każdego dnia, pamiętając przy tym o odpowiedzialności za środowisko. Jestem dumny, że mogę być częścią tego projektu – podsumował projekt Roger Federer.

The Roger Centre Court trafi do sprzedaży 5 listopada. Dostępny będzie wyłącznie w sklepach S’portofino w Warszawie i Poznaniu, na www.sportofino.com oraz w sklepie Vitkac.

Urszula Zwiefka
Proszę czekać..
Zamknij