Znaleziono 0 artykułów
28.06.2022

Sucre nails: Najsłodszy trend w manikiurze

28.06.2022
(Fot. ImaxTree)

Sucre nails – manikiur przypominający ręcznie wyrabiane cukierki o organicznych kształtach, słodkich kolorach i szklanym połysku z zastygłej karmelowej masy – to nowy trend w zdobieniu paznokci. Wpisuje się też w coraz popularniejszy tzw. nailscaping, zapowiadany przez Pinterest jako hit 2022 roku.

Sucre nails, trend wylansowany na Instagramie przez japoński salon manikiuru o tej samej nazwie, jest tym, czym zdobienie paznokci może być dla nas dzisiaj. Z naciskiem na „może”, bo żadnego z trendów nie powinno się przyjmować kategorycznie, a inspiracji traktować jak przykazań. To niby jasne, ale wciąż rodzi wiele niedopowiedzeń.

Czym więc jest ten trend? Nailscapingiem, czyli zjawiskiem, które chwilę wcześniej mogliśmy obserwować w modzie, gdy ta odreagowywała lata pandemii, pokazując na wybiegach przerysowane w formie i krzykliwe w kolorze fasony ubrań, chcąc jakby nadrobić (z górką) smutny czas szarych, bardzo wygodnych dresów. 

Wygoda nie zawsze jest celem stylizacji. Dotyczy to zarówno ubrań, jak i makijażu czy właśnie paznokci. Piszę to w kontekście argumentu o niepraktyczności sucre nails – organiczne kształty, jakby z wylanej na paznokcie karmelowej masy, która zastygła, zanim cukiernik zdążył ją gładko rozprowadzić, tworzą wybrzuszenia, zacieki, a nawet zniekształcają (!) owal płytki. Cóż, o praktyczności bardzo długich paznokci, które królują na ulicach i są atrybutem pokolenia zoomersów, też można by dyskutować. 

Sucre nails to dziecięca podróż do świata manufaktury cukierków, w którym pachnie słodyczą, a landrynkowe kolory i zdobienia chce się oglądać pod światło. Eskapizm w czystej postaci. I choć wymagający też dystansu, to nowy, bardzo artystyczny sposób zdobienia paznokci (najpewniej przy wsparciu ekspertki, bo nie ma co ukrywać, że to żelowa forma lakieru hybrydowego zapewni „szklany” efekt, o który tu chodzi). 

Nailscaping, zapowiadany przez Pinterest jako największy trend w manikiurze na 2022 rok, ma być wyrazem podróżniczych tęsknot, niezrealizowanych planów i marzeń dotyczących nawet bardzo odległych, a czasem wręcz nieosiągalnych kierunków. Zobaczyć zorzę polarną (aurora nails), polecieć w kosmos (galaxy art nails), zanurkować w głębinie oceanu (ocean nails) czy podzielić losy bohaterów „Diuny” i wybrać się na inną planetę, którą pokrywa pustynia (desert nails). Albo zostać zabranym do fabryki cukierków. Brzmi jak plan na wakacje?

Agnieszka Zygmunt
Proszę czekać..
Zamknij