Znaleziono 0 artykułów
24.01.2020
Artykuł partnerski

Trendy wiosna-lato 2020: Fryzury

24.01.2020
Givenchy wiosna-lato 2020 (Fot. ImaxTree)

Surferskie fale, proste włosy à la Jennifer Aniston, bob w klimacie lat 20. – niezależnie od stylu, warto wiedzieć, jak i czym wykonać modną fryzurę.

W 2020 r. styliści fryzur puścili wodze fantazji. Nie tylko wymyślili nowe uczesania, lecz także sięgnęli po inspiracje stylem vintage. Najmodniejszym uczesaniem będzie bob w kilku wersjach – włosy mogą być pokręcone jak u Francuzek albo odrobinę dłuższe, do linii żuchwy, z mikrogrzywką. Wyraźnie widać powrót grzywek. Mogą być podstawą uczesania jak w paziu. A w odświeżonej wersji są krótkie i postrzępione, pasują więc do dłuższych włosów. Najlepsza wiadomość? Wszystkie te uczesania można wykonać – po uprzednim cięciu – samemu w domu. Wystarczy jedno urządzenie – Dyson Airwrap™ Styler. To efekt sześciu lat spędzonych na tworzeniu produktu, 99 mln funtów zainwestowanych w badania i rozwój, aż 1872 prototypy i 230 inżynierów oraz naukowców, którzy nad nim pracowali. Dzięki temu powstał najbardziej intuicyjny sprzęt do układania fryzury, który nie wymaga stosowania wysokich temperatur, nie niszczy włosów. Wygładza je też na całej długości, utrwalając fryzurę. Równie istotny jest komfort użytkowania.

Francuski bob

Givenchy wiosna-lato 2020 (Fot. ImaxTree)

Top modelki i gwiazdy – Kaia Gerber czy Naomi Watts – chętnie rezygnują z dłuższych, bardziej wymagających włosów na rzecz krótkiego uczesania. Look Milli Jovovich z „Piątego elementu” jest w trendzie. Ale w nieco bardziej wyrafinowanym wydaniu. Najbardziej zachwyca bob à la Paryżanka, czyli zakręcone loki o długości do płatków uszu z luźno puszczoną kilkupasmową grzywką. Jak go stylizować? Nawinąć wszystkie pasma włosów oprócz grzywki na Dyson Airwrap Styler, decydując wcześniej o charakterze loków. Cylindryczna końcówka Dyson Airwrap™ Styler 40 mm pozwala tworzyć luźne loki lub fale. A mniejsza, cylindryczna końcówka 30 mm, skręca drobniejsze loki. Dzięki temu osoby o prostych i cienkich włosach, które chcą zwiększyć ich objętość, mogą uzyskać supernaturalny efekt gęstych loków.

Plażowe fale

Celine wiosna-lato 2020 (Fot. ImaxTree)

Surferka na salonach. Jej fale o długości long boba (loba) nie są jednak tak pogniecione jak w poprzednich sezonach. Uczesanie jest mniej spontaniczne, a bardziej przemyślane. To stylowe fale na wysoki połysk. Jak je wykonać? Najpierw podsuszyć włosy w 80%, nałożyć na nie produkt do stylizacji włosów kręconych – krem, sprej lub pastę (ułatwiające uzyskanie bardziej strukturalnych form). A następnie użyć Dyson Airwrap™ Styler z wymiennymi końcówkami do loków i fal. Są prawo- i lewoskrętne, aby fryzura wyglądała symetrycznie. Co robić, żeby pozostała przy tym świeża, a nie nadmiernie wystylizowana? Poszczególne pasma nawija się na końcówkę, omijając jedną trzecią długości od nasady włosów oraz ich końcówki. Czyli włosy są pofalowane tylko w centralnej części długości. Fale można wykonać na całych włosach lub na pasmach w okolicach twarzy. Na koniec całość przeczesać palcami. Dzięki temu fryzura wygląda bardziej naturalnie.

Kucyk na lata 60.

Fendi wiosna-lato 2020 (Fot. Imax Tree)
Dyson Airwrap (Fot. materiały prasowe)

Powraca objętość. Jej sprzymierzeńcem są proste, geometryczne cięcia i unikanie cieniowania. Warto też zadbać o prawidłowy kierunek suszenia włosów, jeszcze przed ich modelowaniem. Końcówka do wstępnego suszenia Dyson Airwrap™ Styler przygotowuje włosy do stylizacji przy użyciu rozproszonego strumienia powietrza. Została ona zaprojektowana dla wszystkich rodzajów włosów, aby uzyskać idealny poziom wilgotności przed dalszą stylizacją. Kiedy włosy są w 80 proc. suche, warto upiąć bezbarwną gumką tzw. koronę włosów (całość górnych pasm) w najwyższym punkcie głowy. Resztę pasm pozostawić luźno rozpuszczonych. Następnie szczotką dołączoną do urządzenia wygładzić je po całości. Zwieńczeniem uczesania jest podkręcenie samych końcówek, aby podkreślić charakter fryzury na lata 60. Bez obawy o ich uszkodzenie! Podobnie jak suszarka Dyson Supersonic™, urządzenie Dyson Airwrap™ Styler umożliwia inteligentną regulację temperatury. Włosy są chronione przed zbyt wysoką temperaturą –  przy wylocie powietrza w Dyson Airwrap™Styler nie przekracza ona nigdy 150°C.

Perfekcyjny paź

Prada wiosna-lato 2020 (Fot. Imax Tree)

Idealna fryzura, która optycznie buduje objętość włosów? Paź, który  wymaga jednak precyzji zarówno w cięciu, jak i modelowaniu. Okrągła szczotka Dyson Airwrap™ Styler pozwala zwiększyć objętość włosów i wygładzić je. Nadaje się do tworzenia efektu uniesienia u nasady prostych, delikatnych i cienkich włosów, ale można też nią podkręcić je w kierunku do wewnątrz, tworząc retro pazia z lat 70. To samo cięcie i to samo urządzenie dają znacznie więcej możliwości stylizacji fryzur. Zamiast podkręcania można pazia wygładzić, pozostawiając grzywkę nieco dłuższą, cięższą i bardziej strukturalną. Jony ujemne w urządzeniu Dyson Airwrap™ Styler pozwalają ograniczyć elektryzowanie się włosów. Szczotka do wygładzania włosów cienkich zaprojektowana została z myślą o zwiększeniu ich objętości oraz uzyskania gładkiego wyglądu po wysuszeniu. Twórcy Airwrap Styler zadbali również o komfort użytkowniczki podczas stylizacji. Zakończenie włosia szczotki kuleczkami poprawia sprężystość włosów, ale chroni także delikatną skórę głowy. Stylizacja jest więc łatwa, szybka i przyjemna.

Rewolucyjne urządzenie Dyson Airwrap Styler możecie wygrać w naszym konkursie, którego szczegóły znajdziesz w aplikacji mobilnej "Vogue Polska".

Maria Kowalczyk / nostressbeauty
Proszę czekać..
Zamknij