Znaleziono 0 artykułów
27.03.2020

Tydzień mody haute couture i tygodnie mody męskiej odwołane

27.03.2020
Chanel haute couture jesień-zima 2019-2020 (Fot. Getty Images)

Kolejne uderzenie pandemii koronawirusa w branżę mody. Zaplanowane na koniec czerwca tygodnie mody męskiej w Londynie i Paryżu, a także tydzień mody haute couture, który miał się odbyć na początku lipca, zostały odwołane.

Przedstawiciele Fédération de la haute couture et de la Mode i British Fashion Council o swoich decyzjach poinformowali media w w piątek. Obie organizacje zapewniły również, że monitorują sytuację i niezmiennie poszukują możliwie najlepszych alternatyw (szefostwo BFC rozważa nawet zorganizowanie cyfrowych pokazów, które transmitowane byłyby w sieci). Większą odwagą wykazali się członkowie Camera Nazionale della Moda Italiana. Zgodnie z ich decyzją, tydzień mody męskiej w Mediolanie zaplanowany początkowo od 19 do 23 czerwca odbędzie się, ale w późniejszym terminie. Prawdopodobnie we wrześniu, gdy połączony zostanie z tygodniem mody ready-to-wear.

Dior couture wiosna-lato 2020 (Fot. Getty Images)

Przypomnijmy, że tydzień mody męskiej w Paryżu miał się odbyć w dniach 23-28 czerwca, a tydzień mody haute couture od 5 do 9 lipca. Decyzja o odwołaniu tych dwóch imprez i przesunięciu tygodnia mody męskiej w Mediolanie zbiegła się w czasie z niepokojącymi doniesieniami z obu krajów. Zeszłej nocy Włochy zanotowały bowiem najtragiczniejszą dobę od początku pandemii (zmarło 969 osób), z kolei premier Francji poinformował o podtrzymaniu kwarantanny do 15 kwietnia.

Michalina Murawska
Proszę czekać..
Zamknij