Znaleziono 0 artykułów
06.09.2021

Wszystko, co warto wiedzieć o pokazach na sezon wiosna-lato 2022

06.09.2021
Versace (Fot. Materiały prasowe)

Powracają tygodnie mody w Nowym Jorku, Londynie, Mediolanie i Paryżu. Większość projektantów pokaże kolekcje na sezon wiosna-lato 2022 na żywo. Czego możemy się spodziewać po najważniejszych wydarzeniach kalendarza mody? 

Nowojorski tydzień mody: 7–12 września

W amerykańskiej stolicy mody tydzień otworzy Collina Strada. Na żywo kolekcje pokażą także Tom Ford, Michael Kors, który świętuje jubileusz 40-lecia, Coach, Gabriela Hearst, Anna Sui i Carolina Herrera. Czekamy też na pokazy Rodarte, Proenzy Schouler, Petera Do, Puppets & Puppets, Maryam Nassir Zadeh, Vaquera, Eckhaus Latta. Moschino, którego amerykański dyrektor kreatywny Jeremy Scott zwykle pokazuje się w Mediolanie, tym razem zaprezentuje się właśnie tutaj. 

13 września odbędzie się spotkanie w ramach Vogue Club. Szefowa Global Vogue Runway Nicole Phelps i zespół amerykańskiego „Vogue’a” opowiedzą o młodych talentach, takich jak Theophilio, Markarian, Sergio Hudson, LaQuan Smith, Khiry i Batsheva.

Wirtualne prezentacje zaplanowali Oscar de la Renta i Helmut Lang. Nieobecny będzie Marc Jacobs, który w czerwcu zaprezentował kolekcję jesień-zima 2021.

Louis Vuitton (Fot. Materiały prasowe)

Londyński tydzień mody: 17–21 września

Wielu młodych zdolnych zdecydowało się na pokaz na żywo, w tym Saul Nash, Yuhan Wang, KWLS, Stefan Cooke, Supriya Lele, Nensi Dojaka i Eftychia. Nie przegapcie też kolekcji Simone Rochy, Erdem, Rejiny Pyo i Richarda Quinna. Na zrównoważony rozwój postawią Richard Malone, Marques, Almeida, S.S. Daley i Sonia Carrasco. Vivienne Westwood, Matty Bovan i Nicholas Daley potwierdzili, że pokażą się cyfrowo, podczas gdy Molly Goddard, Margaret Howell i Halpern organizują spotkania osobiste. Burberry jeszcze nie ujawniło planów.

Mediolański tydzień mody: 21–27 września

Kolekcje wielkich domów mody – Fendi, Prada, Versace, Giorgio Armani, Marni, Dsquared2, Jil Sander i Blumarine – pojawią się na wybiegu. Młodsze marki, takie jak Shuting Qiu i Lagos Space Programme, zdecydowały się na prezentacje cyfrowe. Nieobecne będą Bottega Veneta i Gucci, które w poprzednich sezonach zdecydowały się na pokaz w późniejszym terminie.

Paryski tydzień mody: 27 września – 5 października

Spodziewamy się sporej liczby pokazów na żywo. Chanel, Dior i Louis Vuitton na pewno zaprezentują coś spektakularnego. Więcej informacji wkrótce. 

Marchesa (Fot. Materiały prasowe)

 

Alex Kessler
Proszę czekać..
Zamknij