Znaleziono 0 artykułów
13.01.2019

Rekord pobity: podczas 27. Finału WOŚP zebrano ponad 92 miliony złotych

13.01.2019
27. finał WOŚP (Fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/EastNews)

Końca dobiegł 27. finał WOŚP pod hasłem „Pomaganie jest dziecinnie proste”. W tym roku celem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest wsparcie specjalistycznych szpitali dziecięcych. 

W polskich miastach na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kwestowało prawie 120 tysięcy wolontariuszy. Ale Jurka Owsiaka wsparł cały świat. Datki do puszek zbierano także w Londynie, Brukseli, Moskwie czy... Tokio. Wsparcie dla WOŚP podkreśla się symbolem czerwonego serca. Przypiętego do kurtki, płaszcza czy torby, a teraz także dodanego do zdjęcia profilowego na Facebooku.

Najciekawsze aukcje, które zasilą zbiórkę? Wylicytować można dzień z Donaldem Tuskiem, szefem Rady Europejskiej (w programie m.in. obiad i partia Scrabble), spotkanie z Robertem Lewandowskim, a także podpisany przez Małgosię Belę, Anję Rubik i Filipa Niedenthala pierwszy numer „Vogue Polska”.

Jurek Owsiak z Mają Ostaszewską (Fot. Fot. Szymon Aksienionek/REPORTER/ EastNews)

W ramach WOŚP przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie odbyły się koncerty. Zagrali m.in. Tabu, Margaret, Zalewski, Lao Che oraz Nocny Kochanek. O 20 „Światełko do nieba" po raz pierwszy obyło się bez pokazu sztucznych ogni. Zgromadzeni pod Pałacem warszawiacy podziwiali show z laserami, muzyką i ogniem. 

Finał WOŚP odbył się już po raz 27. Podczas pierwszego, który miał miejsce w 1993 roku, jeszcze przed denominacją, zebrano ponad 2,5 mld starych złotych (1,5 milionów dolarów). W sumie przez 26 lat udało się zgromadzić miliard złotych. W każdej kolejnej edycji datki składają się na kwotę wyższą niż w roku poprzednim.  

Anna Konieczyńska
Proszę czekać..
Zamknij