Znaleziono 0 artykułów
31.12.2020
Artykuł sponsorowany

Włosy w smugach światła

31.12.2020
fot. Marcin Kempski/I like photo

Naturalne rozświetlenie, mieniące się odcienie, trójwymiarowy efekt. Illuminage i Brazilian Illuminage, najnowsza koloryzacja włosów marki Wella Professionals, to balejaż w nowej odsłonie i mistrzowskim wykonaniu czterech ambasadorów marki.

Wella Professionals wprowadziła ostatnio dwie nowe usługi koloryzacji: Illuminage i Brazilian Illuminage. Ta innowacyjna technika pozwala na rozświetlenie włosów w różnych partiach głowy – chodzi tu o grę światła, tak aby kolor był płynny i trójwymiarowy. Bardzo ważne są pasma włosów wokół twarzy, ale nie tylko. – Teraz dziewczyny często układają włosy w fale od twarzy albo spinają je w kucyk. Dlatego te refleksy w dolnej części  są tak ważne – mówi fryzjer i stylista fryzur Damian Witkowski.

Dwie najnowsze usługi koloryzacji od Wella Professionals: ILLUMINAGE oraz Brazilian Illuminage, wprowadzają balejaż na najwyższy poziom. Zacznijmy od palety barw, która w obydwu przypadkach jest bogata i daje stylistom fryzur nieograniczone możliwości uzyskiwania wielowymiarowych rezultatów kolorystycznych. Od jasnych blondów i brzoskwiniowych tonów, po ciemniejsze brązy i piękne odcienie srebra.

Bardzo delikatne kolory, światło, barwy, które są trójwymiarowe. Uwielbiam czerwienie, rudości, brązy, ale z delikatnymi refleksami, wyglądającymi jak rozjaśnienie słońcem. Taki efekt gwarantuje Illuminage – nowa usługa oferowana przez Wella Professionals, będąca lżejszą formą balejażu – mówi Piotr Kmiecik, stylista i ambasador Wella Professionals, właściciel salonu Modern Design w Szczecinie.

Ten nowy trend kolorystyczny, połączył więc usługę rozjaśniania włosów z ich tonowaniem. I tak w przypadku ILLUMINAGE, chodzi o uwydatnienie i podkreślenie wybranych partii włosów tak, by jaśniejsze i ciemniejsze refleksy przenikały się naturalnie. Z kolei w koloryzacji Brazilian Illuminage, można przyciemniać włosy tylko u nasady, a rozświetlać je dalej. Jaśniejsze smugi światła, subtelnie wtopią się w mocniej rozjaśnione końce włosów. Jednak i tu jest dodatkowa opcja: naturalny kolor u nasady i wyeksponowane jaśniejsze, muśnięte słońcem smugi. Dodatkowo, Brazilian Illuminage modnie rozświetla pasma włosów okalające twarz.

Podoba mi się idea zatrzymania wakacyjnego klimatu na włosach, bez względu na ich kolor. Wszyscy mamy za mało słońca, a jesienią i zimą tęsknimy za nim ze zdwojoną siłą. Dlatego bazując na naturalnym odcieniu, możemy subtelnie rozjaśnić włosy na tyle, żeby przypominały muśnięte prawdziwym słońcem fryzury z naszych wakacyjnych zdjęć. Fajne jest to, że każdy fryzjer może interpretować technikę Illuminage po swojemu. Jak dla mnie chodzi w niej o to, aby delikatnie nałożyć na włosy tak jakby smugi światła. Zawsze podkreślam, że ta koloryzacja nie tylko pięknie pracuje na blondach, ale też daje świetne efekty na włosach rudych czy brązach, nawet tych bardzo ciemnych – opowiada Michał Bielecki, stylista i ambasador Wella Professionals.

 

Pozostaje pytanie, jaka stylizacja włosów najlepiej podkreśli ich niezwykły, trójwymiarowy kolor?

Fryzura to całość. Cięcie i stylizację najczęściej dobieramy do koloru włosów, a nie odwrotnie. Jeśli kolor jest trójwymiarowy, świetlisty, mieniący się odcieniami, stworzony techniką Wella Illuminage, świetnie będą do niego pasowały miękkie fale, luźne loki, delikatny nieład. Fryzura będzie wydawać się pełna objętości, będzie kojarzyć się z włosami rozwianymi wiatrem, pięknymi w sposób niewymuszony – mówi stylista gwiazd Tymoteusz Pięta, właściciel i twórca salonów Hairmate.


Credits sesji Wella Professionals Illuminage:
Styliści Fryzur: Michał Bielecki /  Piotr Kmiecik, Tymoteusz Pięta / Damian Witkowski dla Wella Professionals Polska
Fotograf: Marcin Kempski / I like Photo
Stylistka: Karolina Gruszecka
Make up: Aneta Kostrzewa / I like Photo
Set Design: Ania Witko
Asystent fotografa: Adrian Obreczarek 
Produkcja: Karolina Romuk-Wodoracka,  Mikołaj Jaźwiecki / I like Photo
Casting: Slavic Squad Cast
Retusz: Paweł Milewski / I like Photo


 

Ilona Rechnio
Proszę czekać..
Zamknij