Znaleziono 0 artykułów
08.06.2020

Wspieraj ludzi książki w akcji literackiej

08.06.2020
(Fot. Materiały prasowe)

Licytując obiad z Agnieszką Drotkieiwcz i Anną Dziewit-Meller, czy spacer filozoficzny z Piotrem Stankiewiczem, możesz wesprzeć twórców literackich w trudnej sytuacji.

W związku z pandemią wiele premier książkowych przeniesiono na jesień, odwołano spotkania na żywo i festiwale literackie. W efekcie autorzy stracili źródła dochodu. Strona akcjaliteracka.pl rusza z akcją charytatywną, mającą na celu wspierać ludzi książki. W ramach licytacji internauci mogą wygrać spacer filozoficzny z Piotrem Stankiewiczem, czy obiad z Agnieszką Drotkieiwcz i Anną Dziewit-Meller. Twórcy pracują obecnie nad serialem na podstawie powieści, który wyprodukuje Netflix. Zebrane środki trafią do Unii Literackiej, która pomoże twórcom radzić sobie w trudnej sytuacji materialnej.

– Zorganizowaliśmy Akcję Literacką, dzięki której można wylicytować wyjątkowe przedmioty, teksty czy niepowtarzalne przeżycia. Można spotkać się z ulubionymi pisarkami i pisarzami, wyjść na wspólny spacer śladami bohaterów literackich, pobiegać, zwiedzić muzeum - przeżyć coś, co będzie wspominać się jeszcze przez długie lata. Można też kupować fantastyczne przedmioty z literacką historią. A wszystko po to, aby wesprzeć ludzi książki, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji –mówi Jacek Dehnel, prezes Stowarzyszenia Unia Literacka.

Oprócz licytowania doświadczeń i pamiątek internauci mogą także wykupywać cegiełki o wartości 5, 10, 20, 30, 50, lub 100 złotych. Zebrane środki w całości zostaną przekazane na zapomogi Stowarzyszenia Unia Literacka. Partnerem akcji są Allegro, Legimi oraz lubimyczytac.pl. Wydarzenie potrwa do 23 czerwca. Więcej informacji można znaleźć pod linkiem. https://akcjaliteracka.pl

Kamila Wojtkiewicz
Proszę czekać..
Zamknij