Znaleziono 0 artykułów
27.09.2018

10 najładniejszych rzeczy z Targów Rzeczy Ładnych

27.09.2018
(Fot. Materiały prasowe)

Każdy z nas może mieć ładne rzeczy, bo te są na wyciągnięcie ręki – mówią organizatorzy Targów Rzeczy Ładnych. Tuż przez specjalną edycją, która w nadchodzący weekend odbędzie się w świeżo otwartym Centrum Praskim Koneser, wybieramy 10 najładnieszych przedmiotów.

– Chcieliśmy oswoić to, czym jest design, ale bez używania tego słowa, ponieważ kojarzy się ono zazwyczaj z czymś nieprzystępnym, drogim, elitarnym, abstrakcyjnym i oderwanym od rzeczywistości – mówią organizatorzy Targów Rzeczy Ładnych,  Anna Pruszyńska, Ajka Mroczkowska i Paweł Stremski, po czym dodają: – Postanowiliśmy zrobić imprezę promującą po prostu estetyczne stoły, talerze, plakaty, fotele, zabawki dla dzieci czy poduszki oraz architekturę. Imprezę z dobrą energią i bez słowa „design” odmienianego przez wszystkie przypadki. Każdy z nas może mieć ładne rzeczy, bo te są na wyciągnięcie ręki.

Z okazji zbliżającej nowej edycji TRŁ Fresh!, która odbędzie się 29 i 30 września w Centrum Praskim Koneser w Warszawie, wybieramy dziesięć najładniejszych przedmiotów, dostępnych na stronie Targów Rzeczy Ładnych.

Kilim „Shapes on stripes”, Tartaruga

(Fot. Materiały prasowe)

Można potraktować go jako klasyczny dywanik albo – nawiązując do retro wnętrz – powiesić na ścianie. Kilim wykonano ręcznie w Łodzi przy użyciu tradycyjnych rzemieślniczych przyrządów i technik. Marka Tartaruga zadbała, żeby wszystkie wykorzystywane materiały pochodziły z recyklingu lub z produkcji zrównoważonej, a dwa procent dochodu ze sprzedaży przekazuje fundacji Refugee.pl.

Kubek kamionkowy, Kasia Białek Ceramika

(Fot. Materiały prasowe)

Niedookreślony w kolorystyce i kształcie niewielki kubek został nazwany przez projektantkę „Las Zielony”, i rzeczywiście można odnaleźć w nim takie skojarzenia. Ceramika Kasi Białek jest nieregularna, gwaszowa i na tyle drobna, by dobrze mieściła się w dłoni. Każdy z jej kubeczków, miseczek czy talerzyków jest niepowtarzalny, przez co szybko staje się bardzo osobistym przedmiotem codziennego użytku.

Lampa Reflex Mini Gold, Tar

(Fot. Materiały prasowe)

Tomasz A. Rudkiewicz to projektant, który w latach 80. stworzył popularny model lamp Reflex. Dziś TAR to marka wskrzeszająca wzornictwo sprzed trzech dekad. Projekty powstają na zamówienie z wykorzystaniem najlepszych materiałów i z udziałem doświadczonych rzemieślników w Polsce i Europie.

„Atlas wysp odległych” Judith Schalansky, Wydawnictwo Dwie Siostry

(Fot. Materiały prasowe)

„Kartografia powinna zostać uznana za rodzaj literatury, a atlas należy traktować jak tom poetycki” – twierdzi autorka, a za nią Olga Tokarczuk. Wysmakowany opis 50 tajemniczych wysp, ukrytych na pięciu oceanach. Atlas to książka do oglądania, czytania i rozwijania wyobraźni; nie bez przyczyny zdobył nagrodę w konkursie na najpiękniejszą niemiecką książkę roku. 

Plakat „Vases”, Patryk Mogilnicki

(Fot. Materiały prasowe)

Plakaty Patryka Mogilnickiego często powstają z myślą o wnętrzach. Nawiązujący do estetyki lat 60. sitodruk „Vases” idealnie wpisuje się w trendy. Mocna kompozycja kolorystyczna szybko stanie się charakterystycznym elementem każdego mieszkania.

Półka Sun, Un’common

(Fot. Materiały prasowe)

Białe słońce-rzeźba ścienna, nieoczywista półka albo gazetnik, został wykonany przez polską markę Un’common specjalizującą się w designie łączącym metal z kamieniem. W tym wypadku to marmur Carrara oraz stal.

Kartka Forever and Ever, Pies i Kot

(Fot. Materiały prasowe)

Dla zakochanych i kochających. Minimalistyczna kartka wyraża więcej niż sto esemesów i maili razem wziętych, no i zostaje na lata.

Notes Joy, papeROSA

(Fot. Materiały prasowe)

96 oryginalnie wykropkowanych, a nie klasycznie kratkowanych kartek oprawionych w graficzną okładkę. Dla wszystkich tych, którzy wolą papier od elektroniki albo kultywują pamiętnikarskie zacięcie.

Tapeta ekologiczna „Pnącze”, Brevka art

(Fot. Materiały prasowe)

„Pnącze” należy do poetycko nazwanej kolekcji „Szepty skandynawskich baśni zza ściany”, a jego wzór doskonale komponuje się z modną bielą szwedzkich wnętrz. Lateksowa tapeta jest bezwonna i przyjazna dla środowiska.

Wieszak Hook, Nuki

(Fot. Materiały prasowe)

Wykonany ręcznie ze sklejki i brzozowego drewna wieszak, najlepiej wygląda w towarzystwie innych, różnorodnych w kolorze i rozmiarze kółek, tworząc na ścianie funkcjonalną kompozycję.

 

Najbliższa edycja #TRŁ FRESH została objęta patronatem Vogue Polska. Więcej informacji można znaleźć na stronie targirzeczyladnych.pl.
 

Basia Czyżewska
Proszę czekać..
Zamknij