Znaleziono 0 artykułów
17.04.2019

100 najbardziej wpływowych ludzi wg magazynu „Time”

17.04.2019
Taylor Swift (Fot. Getty Images)

Tym razem wyróżniono Lady Gagę, Taylor Swift, Brie Larson, Emilię Clarke i 96 innych artystów, aktywistów i polityków.

Magazyn „Time” co roku typuje najbardziej wpływowych ludzi ze świata kultury, polityki i biznesu. Na tegoroczne okładki trafiła wokalistka Taylor Swift, która zapowiedziała, że 26 kwietnia będzie można posłuchać jej nowych piosenek, aktor Dwayne Johnson, Sandra Oh, która „Chirurgów” zamieniła na „Obsesję Eve”, a także osobowość telewizyjna Gayle King, spiker Izby Reprezentantów USA, Nancy Pelosi oraz egipski piłkarz Mohamed Salah. 

W magazynie można przeczytać sylwetki całej setki wybrańców. Każdą z nich napisała osoba związana w jakiś sposób z bohaterem. Portret Michelle Obamy skreśliła Beyonce, o Lady Gadze napisała Celine Dion, a Nancy Pelosi zaprezentowała Hillary Clinton. 

„Time” uznał, że w tym roku na świat największy wpływ mieli m.in. Brie Larson, czyli Kapitan Marvel, Rami Malek, który wcielił się w rolę Freddiego Mercury'ego, oscarowa Lady Gaga, Emilia Clarke . – Daenerys, Glenn Close, która zagrała „Żonę”.

Na liście pionierów znaleźli się m.in. transseksualna Indya Moore z „Pose”, szef kuchni Osterii Francescany, Massimo Bottura, czy Chrissy Teigen. Za najlepszych artystów uznano Arianę Grandę, Mahersalę Aliego, Richarda Maddena („Bodyguard”) i Yalitzę Aparitzio z „Romy”.

Z grona polityków i aktywistów wyróżniono Jacindę Ardern, Alexandrię Ocasio-Cortez, Gretę Thunberg i papieża Franciszka. 

Za ikony uznano Lady Gagę, Taylor Swift, Michelle Obamę, Christine Blasey Ford.

Świat mody reprezentują Clare Waight Keller z Givenchy, Piepaolo Piccioli z Valentino i makijażystka Pat McGrath. 

Okładki magazynu „Time” (Fot. materiały prasowe) 

 

Anna Konieczyńska
Proszę czekać..
Zamknij