Znaleziono 0 artykułów
04.12.2023

Zendaya olśniewa na czerwonym dywanie w modnej spódnicy od Schiaparelli

04.12.2023
(Fot. Backgrid/EastNews)

Rozpoczęła się wyczekiwana trasa promująca film „Diuna: Część druga”. Podczas pierwszego przystanku w São Paulo w Brazylii grająca postać Chani Zendaya zachwyciła stylizacją zbudowaną wokół awangardowej spódnicy z udrapowanym na froncie homarem. Niecodzienny projekt pochodził z wiosenno-letniej kolekcji domu mody Schiaparelli.

Gwiazda Spider-Mana powraca na czerwony dywan w wielkim stylu

Na pustynnej planecie Arrakis nie ma specjalnej przestrzeni na kreatywność. Według Franka Herberta, autora serii powieści „Kroniki Diuny”, aby przetrwać, niezbędne są tu kombinezony ochronne zwane filtrfrakami. Te na potrzeby filmu w reżyserii Denisa Villeneuve’a wyobraziła sobie kostiumografka Jacqueline West, która czerpała z obrazów Davida Leana („Doktor Żywago”, „Lawrence z Arabii”), strojów Beduinów, starożytnych Greków czy Rzymian, a także projektów Balenciagi oraz prac Goi. Toteż aktorzy i aktorki na nieco więcej pozwalają sobie w trakcie rozpoczętej właśnie trasy promującej produkcję.

Zendaya udowadnia, że zasłużyła na nagrodę CFDA dla Ikony Stylu

Podczas pierwszego przystanku – na spotkaniu CCXP w São Paulo – wcielający się w księcia Paula Atrydę Timothée Chalamet wystąpił w lakierowanej kamizelce i podkoszulku. Dołączający do obcasy „Diuny” Austin Butler i Florence Pugh zachwycali kolejno w komplecie Courrèges oraz zdekonstruowanej sukience Di Petsy, a znana z pierwszej części Zendaya, czyli filmowa Chani, w awangardowym zestawie z wiosenno-letniej kolekcji Schiaparelli.

Garderoba aktorki pełna jest awangardowych projektów

Bazą stylizacji amerykańskiej aktorki była biała koszula w męskim stylu – o przeskalowanym fasonie, przydługich, sztywnych mankietach zapiętych na złote guziki i nonszalancko rozpiętym dekolcie. Jej barwa ścierała się z cieplejszą o kilka tonów elegancką spódnicą maksi o sylwetce kolumny. Dżersejowy projekt udrapowano w okolicach bioder na kształt gęstych plisów, z których w samym centrum wynurzał się materiałowy homar. Urokliwe stworzonko jest ukłonem dyrektora kreatywnego Schiaparelli Daniela Roseberry’ego w stronę założycielki marki, ElsySchiaparelli, i jej pierwszych surrealistycznych projektów, zwłaszcza sukienki współtworzonej z Salvadorem Dalim.

(Fot. Spotlight. Launchmetrics / Agencja FREE)

Kiedy premiera filmu „Diuna: Część druga”?

W dniu, w którym odbyła się konferencja, dano widzom przedsmak filmu „Diuna: Część druga” w postaci plakatów poświęconych konkretnym bohaterom produkcji. Ale na finał historii Paula Atrydy będzie trzeba jeszcze trochę poczekać. Premiera zaplanowana jest bowiem na 15 marca 2024 roku.

Pola Dąbrowska
  1. Moda
  2. Zjawisko
  3. Zendaya olśniewa na czerwonym dywanie w modnej spódnicy od Schiaparelli
Proszę czekać..
Zamknij