Znaleziono 0 artykułów
03.11.2020

Aplikacja Loóna Natalii Vodianovej ułatwia zasypianie

03.11.2020
Natalia Vodianova (Fot. Jonathan Daniel Pryce)

Natalia Vodianova w ciągu 20 lat kariery wystąpiła na 70 okładkach „Vogue’a”. Jej organizacja charytatywna Naked Heart wspiera pokrzywdzone i osierocone dzieci. Teraz razem z partnerem biznesowym Timonem Afinskym 38-latka startuje z aplikacją.

Natalia Vodianova od 2015 r. wspiera kilka aplikacji, ze szczególnym uwzględnieniem tych, które mają wpływ na zdrowie kobiet i dzieci. Do najbardziej udanych przedsięwzięć duetu Vodianova-Afinsky należą Little Tummy zapewniająca niedrogi dostęp do wysokiej jakości jedzenia dla dzieci, platforma Elbi, która pomaga przekazywać datki na cele charytatywne w mediach społecznościowych oraz Flo – tzw. period tracker, czyli aplikacja menstruacyjna dla kobiet.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Isn’t this sleepscape lovely and magical? 🧚🏻‍♀️✨ 🏕 I am curious to know if you have tried out @loona_app and how that works for you. Does it help you relax at the end of a long day and how do you feel when using it? 🤓🙏💜 #loonasleepscapes #loonaworldofsleep Не правда ли, несмотря на непрекращающийся дождь эта диорама наполнена уютом, теплом и доброй магией? 🏕 🌚🔥 Мне очень интересно узнать, удалось ли кому-то из вас попробовать @loona_app и какие это вызвало у вас впечатления и ощущения? (поздравляю команду с тем, что сегодня @loona_app стало приложением дня в 🍏 Аппстор Россия).

A post shared by Natalia Vodianova (@natasupernova) on

Teraz Vodianova i Afinsky uruchomili Loónę, aplikację pomagającą zasnąć. Pomysł Andrew Yanchurevicha, Dmitry Doryna, Sergeya Gonchara i Eugene Nevgena (dwóch ostatnich współtworzyło nieistniejącą już aplikację do zamiany twarzy MSQRD, kupioną przez Facebook w 2016 r.), Loóna łączy techniki relaksacyjne z wizualnym i dźwiękowym opowiadaniem historii.

Czego nauczył cię rok 2020? Jak dbałaś o zdrowie psychiczne w czasie niepewności?

Byłam w domu z rodziną – to ta pozytywna strona. Okazało się też, że mogę pracować z domu. Ale odczuwam niepokój jak każdy.

W czasie lockdownu rozwinęłaś jakieś pasje?

Gotuję dla mojej rodziny. Uprawiam sport – chodzę na spacery, praktykuję jogę, zaglądam na siłownię. Uwielbiam jeździć na rowerze po mieście z moimi dziećmi. Moja 14-letnia córka Neva budzi się 45 minut wcześniej, żeby móc pójść pieszo do szkoły – połknęła bakcyla spacerów.

Jak działa Loóna?

Loóna jest stworzona dla ludzi takich jak ja. Kiedy jestem zajęta, trudno mi medytować. Spokojny głos prowadzi cię przez medytację, więc nie musisz myśleć zbyt wiele, ale jednocześnie czujesz poczucie spełnienia. Aplikacja zaprasza do pokolorowania pięknego pejzażu snu i opowiada historię, delikatnie zajmując twój umysł, abyś mógł uciec w świat snu.

(Fot. materiały prasowe Loóna)

Wielu ludzi wokół mnie, w tym mój mąż Antoine [Arnault, dyrektor generalny Berluti – przyp. red.] ma problemy ze snem. Budzi się w nocy pięć lub więcej razy. A sen jest niezbędny dla utrzymania zdrowego ciała i umysłu. Mówią, że jesteś tym, co jesz, to samo ma zastosowanie do snu.

Podobne artykułyNajlepsze aplikacje do medytacjiUrszula Zwiefka Czym Loóna różni się od innych aplikacji sennych na rynku?

Oddziałuje na wiele zmysłów i uczuć jednocześnie.

Jakich aplikacji lubisz używać?

Neva i ja uwielbiamy jeść makarony, więc chcemy nauczyć się jak je robić. Znalazłam zajęcia w aplikacji o nazwie Get Your Guide, która pozwala na znalezienie różnych takich doświadczeń w dowolnym miejscu na świecie.

Jak utrzymujesz zdrową relację z technologią?

Technologia nie zawsze jest dobra dla naszego zdrowia psychicznego. Niekończące się przewijanie Instagrama nie pomoże ci zasnąć. Staram się wyłączyć telefon o 21:00. Sięgam wtedy po książkę albo gram w szachy z Antoinem. Oglądamy mniej Netfliksa, a kiedy to robimy, wybieramy dokument.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Loóna (@loona_app) on

Oprócz Loóny, czy masz już na horyzoncie inne przedsięwzięcia technologiczne?

Wraz z moim partnerem biznesowym, Timonem, oraz Sergey’em i Eugene’em, którzy również stoją za Loóną, uruchamiam platformę Locals, która ma na celu tworzenie unikalnych doświadczeń, np. uwielbiam zbierać grzyby, więc stworzę event grzybobrania w Paryżu i okolicach, a ludzie będą wylicytować udział. Zebrane pieniądze przekażę na cele charytatywne.

Loóna jest dostępna na iOS, Android i w sklepach z aplikacjami Google Play.

Liam Freeman
  1. Styl życia
  2. Psychologia
  3. Aplikacja Loóna Natalii Vodianovej ułatwia zasypianie
Proszę czekać..
Zamknij