Znaleziono 0 artykułów
06.03.2024

Cate Blanchett nosi bluzkę, którą miała na Oscarach 2023 do spodni

06.03.2024
Stylizacja Cate Blanchett na pokazie Louis Vuitton na sezon jesień-zima 2024-20245. Buzka jest przerobioną kreacją z Oscarów 2023 (Fot. Getty Images)

Podczas pokazu wieńczącego paryski tydzień mody jesień-zima 2024-2025, aktorka zaproponowała oscarową stylizację. Dosłownie. Cate Blanchett ponownie wystylizowała metaliczną bluzkę domu mody Louis Vuitton, w której zachwycała na czerwonym dywanie podczas wręczenia nagród Akademii Filmowej w 2023 roku.

Paryski tydzień mody jesień-zima 2024-2025 oficjalnie dobiegł końca. Wielki finał tradycyjnie wieńczył pokaz domu mody Louis Vuitton. Na widowni nie zabrakło największych gwiazd show-biznesu – światowe tygodnie mody to jedna z nielicznych okazji, by zobaczyć zdobywczynię Oscara, gwiazdę K-Popu, supermodelkę i legendę sportu zasiadających obok siebie w pierwszym rzędzie. Wśród plejady gwiazd jedna świeciła jednak mocniej niż pozostałe. Wtorkowy pokaz należał bezsprzecznie do australijskiej aktorki Cate Blanchett, która na tę okazję zaproponowała nową interpretację kreacji z ubiegłorocznych Oscarów.

We wtorek 5 marca, podczas finałowego pokazu Louis Vuitton, który oficjalnie zamykał tydzień mody w Paryżu, Cate Blanchett oddała się sprawdzonej praktyce przerabiania swoich stylizacji z czerwonego dywanu. Jej wybór z pewnością nie był przypadkowy – jesienny pokaz markował dekadę od momentu przejęcia kreatywnych sterów francuskiego domu mody przez francusko-belgijskiego projektanta Nicolasa Ghesquière’a.

Stylizacja Cate Blanchett na pokazie Louis Vuitton na sezon jesień-zima 2024-20245. Buzka jest przerobioną kreacją z Oscarów 2023 (Fot. Materiały prasowe Louis Vuitton)

Cate Blanchett inspiruje: Ponownie stylizuje metaliczną bluzkę z gali wręczenia Oscarów 2023

Cate Blanchett i jej stylistka Elisabeth Stewart bez wątpienia skradły wtorkowe show. Australijska gwiazda, zasiadając w pierwszym rzędzie, zaprezentowała drapieżny look, przywołujący na myśl postać Lou, w którą wcieliła się w filmie „Ocean’s 8”. Elegancki, a przy tym rockowy wygląd, był kwintesencją jej stylu – począwszy od opływowej, mocnej sylwetki, przez zaczesane do tyłu blond włosy, za które odpowiadała stylistka fryzur Nicola Clarke, aż po ciemny makijaż, wykonany przez Mary Greenwell.

Elegancja i ekstrawagancja

Cate Blanchett na pokaz Louis Vuitton zdecydowała się na czarne skórzane spodnie z obniżonym stanem, zwieńczone dopasowanym paskiem z ćwiekami, w połączeniu z lakierowanymi szpilkami o szpiczastych noskach. Nie zapomniała również o stylowych dodatkach – wiszących kolczykach LV Edge, czarnych okularach przeciwsłonecznych w modnym kształcie kociego oka LV Link Light oraz prostokątnej torebce, którą trzymała w dłoni. Najistotniejszym elementem jej stylizacji była jednak niebieska, metaliczna bluzka o opływającym kroju, pochodząca z archiwów domu mody Louis Vuitton. Aktorka sięgnęła po ten projekt po raz drugi – podczas gali wręczenia Oscarów w 2023 roku, kiedy to otrzymała nominację za rolę w wyreżyserowanym przez Todda Fielda filmie „Tár” (za którą jednak nie wręczono jej statuetki), bluzkę o podkreślonej linii ramion zestawiła wówczas z satynową spódnicą maxi.

Stylizacja Cate Blanchett na gali Oscarów 2023 (Fot. Getty Images)

Wybory Cate Blanchett: Luksusowe elementy garderoby w odświeżonych wersjach

Cate Blanchett jest mistrzynią w ponownym stylizowaniu luksusowych elementów garderoby. Rzadko zdarza się, by gwiazdy ponownie nosiły te same ubrania, tym bardziej, jeśli pojawiają się w nich podczas tak prestiżowych wydarzeń jak rozdanie Oscarów. 46-latka przejawia jednak zrewolucjonizowane podejście do mody, a ulubione kreacje potrafi zaprezentować w nowej, odświeżonej wersji. Dwukrotna laureatka Oscara, oprócz metalicznej bluzki Louis Vuitton, ponownie zaprezentowała również naszyjnik z pereł, który nosiła w połączeniu z aksamitną małą czarną podczas gali wręczenia nagród BAFTA w 2023 roku. Podczas tegorocznej gali Cate Blanchett przekształciła naszyjnik w element biżuterii, który nałożyła na burgundową sukienkę bez pleców.

Karolina Jaźwińska
  1. Moda
  2. Zjawisko
  3. Cate Blanchett nosi bluzkę, którą miała na Oscarach 2023 do spodni
Proszę czekać..
Zamknij