Znaleziono 0 artykułów
08.11.2023

Cate Blanchett promuje zrównoważoną modę w garniturze od Stelli McCartney

08.11.2023
Cate Blanchett w garniturze Stelli McCartney (Fot. Getty Images)

Dla Cate Blanchett idealna kreacja na czerwony dywan to taka, której stworzenie odbyło się z poszanowaniem dla środowiska. Na spotkanie z księciem Williamem podczas rozdania nagród Earthshot Prize Award 2023 aktorka wybrała żakardowy garnitur od Stelli McCartney, wykonany z innowacyjnych materiałów.

Cate Blanchett równie często możemy zobaczyć podczas promocji swoich filmów, jak i na wydarzeniach związanych z działalnością aktywistyczną. Tak też było podczas ostatniego wystąpienia aktorki, gdy pojawiła się u boku księcia Williama na gali wręczenia nagród Earthshot Prize Award 2023, nazywanych „ekologicznymi Noblami”. Konkurs został powołany do życia przez księcia i ma na celu wspieranie innowatorów, którzy przyczyniają się do tworzenia rozwiązań zmniejszających negatywny wpływu człowieka na środowisko naturalne. To inicjatywy, które są bliskie również samej Cate Blanchett. Aktorka prowadzi z Dannym Kennedym ekologiczny podcast „Climate of Change” i jest promotorką zrównoważonej mody wśród hollywoodzkich gwiazd. Dlatego też jak zwykle postawiła na stylizację w zgodzie z własnymi wartościami.

Ikona stylu Cate Blanchett w połyskującym garniturze od Stelli McCartney

Cate Blanchett i książę William na gali rozdania nagród Earthshot Prize 2023 / (Fot. Getty Images)

Na galę Earthshot Prize Award w Singapurze Cate Blanchett wybrała godną królewskiego dworu stylizację Stelli McCartney z kolekcji wiosna-lato 2024. Połyskujący złotem trzyczęściowy garnitur nie tylko zachwycał doskonałym krojem i fakturą tkaniny, ale także idealnie wpasował się w tematykę wydarzenia. Blanchett musiała wypatrzeć tę stylizację z pierwszego rzędu na pokazie projektantki. Cała kolekcja powstała w 95 proc. z materiałów pochodzących ze zrównoważonych źródeł – wśród nich znalazły się przędza wykonana z wodorostów, szklane elementy pochodzącego z recyklingu, ponownie wykorzystany jedwab, organiczna bawełna i wegańskie skóry wytworzone m.in. z pozostałości winogron wykorzystanych do produkcji szampana. Stylizacja Cate Blanchett w odcieniu szampańskiego złota, wykonana z żakardowego materiału doskonale podkreślała urodę aktorki, a trzyczęściowy garnitur z luźnymi spodniami, kamizelką i marynarką z pewnością na stałe wejdzie do repertuaru ulubionych stylizacji Cate Blanchett.

Zrównoważone kreacje gwiazd na Eartshot Prize Award

Gala Earthshot Prize Award jest również doskonałym miejscem do promocji zrównoważonej mody. Podczas ubiegłorocznej edycji konkursu księżna Kate pojawiła się w wypożyczonej sukni projektu Hurr. W 2021 roku Emma Watson miała na sobie kreację Harrisa Reeda powstałą z sukni ślubnej z upcyklingu, a księżna Kate w liczącej sobie 10 lat kreacji Alexandra McQueena.

Świadome wybory Cate Blanchett

Stella McCartney należy do grona ulubionych projektantek Cate Blanchett. Stylizacje brytyjskiej projektantki nosi od lat. Obie kochają modę, ale jeszcze ważniejsza jest dla nich planeta. Cate chętnie sięga po innowacyjne propozycje Stelli McCartney. Podczas trasy promocyjnej „Tár” promowała wyłącznie projekty przyjazne środowisku, stąd mogliśmy zobaczyć ją w czerwonym garniturze z recyklingu Wolk Morais. Słynnym stał się również szałwiowy garnitur, który Pierpaolo Piccioli zaprojektował specjalnie dla niej z archiwalnych materiałów domu mody Valentino. Najczęściej możemy zobaczyć jednak aktorkę w stylizacjach od Armaniego i Alexandra McQueena i to takich, które są w jej szafie od lat. Gwiazda uwielbia powtarzać swoje stylizacje i promuje ten trend na czerwonych dywanach, przełamując tym samym hollywoodzkie stereotypy.

Ewelina Kołodziej
Proszę czekać..
Zamknij