Znaleziono 0 artykułów
04.10.2022

Cate Blanchett powtarza kreacje z czerwonego dywanu

04.10.2022
Vittorio Zunino Celotto/Getty Images

Cate Blanchett na rozdanie Sustainable Fashion Awards w Mediolanie założyła ponownie czarny cekinowy kombinezon od Giorgia Armaniego. To nie pierwszy raz, gdy aktorka powtarza looki z czerwonego dywanu, postępując w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Podczas gdy styl vintage staje się coraz bardziej popularny wśród gwiazd, ponowne noszenie kreacji na czerwonym dywanie jest nadal stosunkowo rzadkim zjawiskiem. Cate Blanchett chce to zmienić – aktorka zdecydowała się na powtórne założenie czarnego kombinezonu z cekinami od Giorgia Armaniego na rozdanie nagród Camera Nazionale della Moda Italiana Sustainable Fashion Awards w Mediolanie.

Blanchett po raz pierwszy założyła kombinezon z kolekcji jesień-zima 2012 włoskiej marki podczas świętowania nagrody dla najlepszej aktorki na festiwalu filmowym w Wenecji. Nie po raz pierwszy powtórzyła look na czerwonym dywanie: w 2019 roku aktorka pokazała się na ceremonii otwarcia festiwalu filmowego w Cannes w sukni Armani Privé, którą zadebiutowała na Złotych Globach w 2014 roku.

Cate Blanchett w cekinowej sukni Estebana Cortázara na londyńskiej premierze filmu „Carol” w 2015 roku.
Aktorka ponownie założyła marynarską suknię z cekinów na festiwalu filmowym w Wenecji w 2020 roku.

W kolejnym roku aktorka zaserwowała nam serię powtarzających się looków podczas festiwalu filmowego w Wenecji, w tym cekinową suknię Estebana Cortázara, którą po raz pierwszy nosiła na londyńskiej premierze „Carol” w 2015 roku, oraz przerobiony top Alexandra McQueena z rozdania nagród BAFTA w 2016 roku. Blanchett postanowiła potem wystawić ubrania na aukcję, by zebrać pieniądze na działania ONZ-etu na rzecz kobiet.

Blanchett w sukni Alexandra McQueena na rozdaniu nagród BAFTA 2016 w Londynie. 
Aktorka nosiła przerobioną wersję sukni jako top na festiwalu filmowym w Wenecji w 2020 roku.

– Powtórki są szykowne – mówiła wówczas stylistka aktorki Elizabeth Stewart. – A Cate powiedziałaby, że piękne rzeczy powstają dzięki zrównoważonemu rozwojowi. Z aktorką prowadzi podcast „Climate of Change” o zmianach w branży mody i nie tylko.

Artykuł ukazał się oryginalnie na Vogue.co.uk

Emily Chan
Proszę czekać..
Zamknij