Znaleziono 0 artykułów
01.06.2021

Spotkanie JFK Jr. i Lady Di w Nowym Jorku

01.06.2021
(Fot. Getty Images)

On był synem prezydenta Stanów Zjednoczonych Johna F. Kennedy’ego, ona najsławniejszą członkinią brytyjskiej rodziny królewskiej – jak udało im się zatem zataić spotkanie w 1995 roku?

Jak donosi magazyn „People”, JFK Jr. marzył, by Diana zapozowała do okładki magazynu politycznego „George”, którego był wydawcą. Księżna zgodziła się na rozmowę. Niełatwo jest umówić się na kameralne spotkanie, gdy za obojgiem stale podążają hordy paparazzich.

Po przeorganizowaniu kalendarzy JFK Jr. i Diana umówili się pewnego letniego dnia w jednym z apartamentów luksusowego hotelu Carlyle na Upper East Side. Jak dyskretnie dostać się na miejsce?

Jak wspomina asystentka JFK Jr., Rose Marie Terenzio, jej szef wątpił w to, że uda się utrzymać szczegóły spotkania w tajemnicy.

Powiedział mi: Nie ma szans na uniknięcie wycieku. Paparazzi będą wszędzie – wspomina Terenzio.

Jak w filmie szpiegowskim osoby z najbliższego otoczenia Kennedy’ego zaczęły obmyślać plan ukrycia syna prezydenta i księżnej. – Ktoś zasugerował, aby wszedł w przebraniu, na co od razu odpowiedziałam: „To absurd! Nie zrobisz tego!” – mówi Terenzio.

Ostatecznie plan okazał się prostszy, niż mogłoby się wydawać: JFK Jr. i Diana postanowili wejść do hotelu głównymi drzwiami. Wyszli z założenia, że jeśli przedstawiciele prasy dowiedzieliby się o spotkaniu, co było nieuniknione, od razu założyliby, że postanowią wejść bocznym wejściem.

Jak głosi łacińska sekwencja, szczęście sprzyja odważnym. Okazało się, że prasa czekała przy bocznych drzwiach.

Spotkanie trwało półtorej godziny. Diana nie zgodziła się na materiał w „George’u”. – Jest naprawdę wysoka! – powiedział mi JFK – wspomina asystentka. – Dodał także, że zdziwiła go jej skromność. Z tego, co pamiętam, rozmawiali między innymi o Matce Teresie, którą oboje znali osobiście. JFK Jr. opowiadał o Dianie w samych superlatywach i o tym, jaka jest czarująca. Były dyrektor kreatywny magazynu Matt Berman pamięta, jak zauroczony Dianą Kennedy powiedział, że „ma niesamowite nogi”.

Tekst ukazał się oryginalnie na stronie Vogue.com. 

Elise Taylor
Proszę czekać..
Zamknij