Znaleziono 0 artykułów
01.05.2023

Luciana Borges w wieku 48 lat powraca na wybiegi

01.05.2023
(Fot. Getty Images)

Od Mediolanu po Paryż – brazylijską modelkę Lucianę Borges trudno było przegapić podczas pokazów na sezon jesień-zima 2023, głównie dzięki jej charakterystycznym siwym włosom. Na wybiegach w światowych stolicach mody reprezentowała kobiety w każdym wieku.

Historia Luciany Borges przypomina nieco historię Elisabetty Dessy: obie były modelkami w młodym wieku, obie zakończyły karierę w pewnym momencie życia i obie wracają na wybieg w momencie, w którym zgodnie ze starymi zasadami modelingu, nie mogłyby już tego robić. Dziś Elisabetta Dessy w wieku 65 lat i Luciana Borges w wieku 48 lat to dwa najlepsze przykłady, że metryka nie ma już dzisiaj znaczenia.

Kim jest mieszkająca we Włoszech modelka z Brazylii?

W wieku 15 lat Luciana Borges zaczęła pracę jako modelka w Brazylii pozując do swoich pierwszych kampanii reklamowych. Wkrótce potem przeniosła się do Europy, aby pracować w Paryżu, Mediolanie i Rzymie.

W wieku 30 lat postanowiła diametralnie zmienić swoje życie. – Zaczęłam pracę w modelingu bardzo wcześnie i w pewnym momencie dostrzegłam jego powierzchowną stronę – ograniczenia, które były na mnie nakładane, takie jak ścisła dieta. Tak bardzo mnie to frustrowało, że w wieku 32 lat postanowiłam odejść z branży – mówi w wywiadzie na YouTube.

W wieku 48 lat Luciana Borges wznawia karierę

Po rezygnacji z kariery modelki skupiła się więc na realizacji innych marzeń: wraz z ojcem swojej córki kupiła i sprzedała kilka domów, zrobiła też kurs projektowania wnętrz i poświęciła się praktyce jogi. Podróżowała po świecie – mieszkała w USA, Afryce, Niemczech i Włoszech.

Dlaczego Luciana Borges postanowiła wrócić do modelingu?

– Nigdy nie sądziłam, że wrócę na wybieg. To był wspaniały czas, ale dla mnie to była już zamknięta historia – wyjaśnia Luciana Borges. – Gdy moja córka dorosła i zadałam sobie pytanie, co jeszcze chcę zrobić ze swoim życiem, jaki jest mój cel, w czym jestem dobra i co mogę zrobić dla innych, odpowiedzią okazał się modeling. Nagle spojrzałam na tę pracę z innej perspektywy – jako dar, który otrzymałam od losu. Pomyślałam, że gdybym do niej wróciła, może mogłabym zainspirować innych ludzi.

Coraz więcej gwiazd odważnie prezentuje siwe włosy

Luciana Borges skończyła właśnie 48 lat i nosi długie siwe włosy. To świadoma decyzja, którą coraz częściej podejmują znane osoby w Hollywood. Więcej gwiazd akceptuje białe pasma i pozwala im rosnąć – tak jak robi to Andie MacDowell ze swoimi siwymi lokami – oraz nie farbuje już włosów na publiczne wydarzenia. Od Sharon Stone przez Katie Holmes po królową Letizię Ortiz – to wybór stylu, ale i wolności.

Luciana Borges na pokazach jesień-zima 2023-2024

Na pokazach kolekcji jesienno-zimowych 2023-2024 w Mediolanie, Luciana Borges pojawiła się na wybiegach u takich marek jak Act N°1, GCDS, Onitsuka Tiger czy Laura Biagiotti, a także w Paryżu u Mes Demoiselles.

– Teraz mogę być tym, kim naprawdę jestem. Pracuję jako modelka reprezentując różnych ludzi. Różnorodność jest piękna, dlatego musimy walczyć o to, by być jak najbardziej różnorodnymi, by świat mógł zachwycać swoimi barwami – mówi Luciana Borges.

Artykuł ukazał się oryginalnie na Vogue.it.

Veronica Cristino, Mona Bergers
Proszę czekać..
Zamknij