Znaleziono 0 artykułów
22.03.2024

Piercing powraca. Wiosną 2024 roku gwiazdy znów noszą kolczyk w pępku

22.03.2024
Margot Robbie / Fot. Getty Images

Od Ice Spice na oscarowym afterparty „Vanity Fair” po Addison Rae na występie Charli XCX w Boiler Room – w 2024 roku gwiazdy popu przywracają do łask uwielbiany w latach 90. kolczyk w pępku. Oto różne modele kolczyków do piercingu.

Lata 90. powracają! Jeśli potrzebujesz dowodu na renesans mody z tamtej epoki, wystarczy zajrzeć na Instagrama lub TikToka, gdzie znajdziesz zdjęcia wszystkich ulubionych gwiazd popu, takich jak Addison Rae czy Ice Spice, z połyskującymi kolczykami w pępkach. Rae pokazała fanom migawkę ze swoją nową błyskotką w instagramowej rolce z występu Charli XCX w Boiler Room. Piercing zestawiła z braletką vintage.

Ice Spice i Addison Rae / Fot. Getty Images

Szeroki wybór kolczyków pozwala wybrać ten właściwy dla nas model

Pod koniec lat 90. i na początku 2000. biżuteria w pępku była popularnym trendem wśród takich gwiazd, jak Britney Spears czy Beyoncé. Moda ta jednak przeminęła wraz z początkiem drugiej dekady XXI w. W ostatnich latach ten rodzaj piercingu powoli powraca. W mediach społecznościowych widziano Billie Eilish z błyskotką w pępku, a dodatek ten spotkał się z uznaniem świata mody, gdy Daniel Roseberry stworzył na zamówienie look Schiaparelli dla Margot Robbie – suknię z dopasowanym gorsetem i przyczepionym do niego kolczykiem, który tworzył iluzję piercingu w pępku.

Caroline Polachek / Fot. Getty Images

Kolczyki stud to ulubiony trend Ice Spice

Na przyjęciu oscarowym „Vanity Fair” gwiazdy dowodziły słuszności takiego piercingu w przezroczystych, seksownych lookach. Raperka Ice Spice udowadniała, że biżuteria nie jest ci potrzebna, jeśli spod koronkowego looku Dolce & Gabbana wygląda kolczyk z cyrkonią. Trend ten wykorzystują również niegdysiejsze, choć jeszcze nie kończące kariery gwiazdy popu, jak Vanessa Hudgens, która udowadnia, że nawet styl ciążowy zostawia przestrzeń dla piercingu.

Vanessa Hudgens / Fot. Getty Images

Piercing polubiły już także it-girls

Biorąc pod uwagę przemożny wpływ, jaki na zetki wywierają Addison Rae i Ice Spice, nie będzie zaskoczeniem, jeśli w 2024 r. ulegniemy temu trendowi. Na zdjęciach street style’u widać piercing w połączeniu z krótkimi, obcisłymi T-shirtami baby tees w stylu, a jakżeby inaczej, lat 90. XX w. Ale uwaga: wykonanie przekłuć może boleć. Pomyśl, zanim dasz się namówić na wyjątkowe kolczyki w pępku.

Artykuł ukazał się oryginalnie na Vogue.com.

Irene Kim
Proszę czekać..
Zamknij