Znaleziono 0 artykułów
27.07.2022

Obcisłe T-shirty znowu w modzie

27.07.2022
Bella uwielbia krótkie koszulki. (Fot. Getty Images)

Krótki, obcisły, słodki – baby tee, czyli T-shirt w stylu lat 90. minionego wieku, latem 2022 roku noszą Bella Hadid, Dua Lipa i Kendall Jenner.

Wróćmy myślami do 1995 r. Na ekrany kin wchodził właśnie film „Słodkie zmartwienia”, a Cher Horowitz, stylowa bohaterka filmu grana przez Alicię Silverstone, nosiła najsłodszy w świecie, mały biały T-shirt z żółtą kamizelką z dzianiny i kraciastą minispódniczką. Teraz koszulki podkreślające figurę znalazły się w garderobie każdej it-girl. Uwielbiają je Olivia Rodrigo, Dua Lipa, Bella Hadid, Hailey Bieber i Kendall Jenner. Modne marki również stawiają na baby tees.

(Fot. Getty Images)
(Fot. Getty Images)

Martine Rose, Charles Jeffrey Loverboy, Mowalola i Jordanluca w najnowszych kolekcjach wiosna- lato 2023 zaprezentowali nowoczesne podejście do koszulek w rozmiarze XS. Niszowe marki: e-girl, takie jak Marc Jacobs's Heaven, Praying, Maxine Beiny i Ashley Williams, oferują wiele modeli z graficznymi nadrukami jak z lat 90. minionego wieku. Minimalistkom The Row, Frankie Shop, Parade i X Karla (ulubiona marka Bieber) oferują klasyczne wersje w neutralnych odcieniach.

Martine Rose wiosna-lato 2023.
Mowalola wiosna-lato 2023.

Mimo że po raz pierwszy pojawiły się w latach 70. jako obowiązkowy element garderoby na siłownię, baby tees stały się szalenie popularne od początku lat 90. XX w. W tym czasie Britney Spears nosiła koszulkę z napisem „Dump Him”, Paris Hilton pojawiła się w koszulce Ed Hardy z czapką Von Dutch, a obsada filmu „Wredne dziewczyny” z 2004 r. miała na sobie koszulki Juicy Couture (Regina George grana przez Rachel McAdams nosiła koszulkę z napisem „A Little Bit Dramatic”, co na zawsze utkwiło nam w pamięci).

Paris wie, jak nosić baby tees. (Fot. Getty Images)
Niezapomniany moment Britney z 2002 r. (Fot. Getty Images)

Teraz odsłaniające pępek koszulki wracają na ekrany dzięki popularnemu serialowi „Euforia”. Maddy (Alexa Demie), Cassie (Sydney Sweeney), Jules (Hunter Schafer) i Kat (Barbie Ferreira) noszą dziecięce koszulki w stylu retro. Większość z nich została zaprojektowana przez stylistkę i projektantkę Vannę Youngstein. Podobne koszulki vintage znajdziesz na Depop, eBayu lub Vestiaire od marek, takich jak Dior z ery Galliano, Fiorucci i Baby Phat, lub sieciówkach: od mocno graficznych modeli w Urban Outfitters po minimalistyczne z Cosa.

Niezależnie od tego, na jaką estetykę się zdecydujesz, pamiętaj, że im mniejsza koszulka, tym lepsza.

Artykuł po raz pierwszy ukazał się na Vogue.co.uk.

Alex Kessler
Proszę czekać..
Zamknij