Znaleziono 0 artykułów
30.06.2021

Naomi Campbell: najlepsze kreacje z wesel

30.06.2021
Fot. Getty Images

Modelka Naomi Campbell wie, jak ze smakiem przeciwstawiać się wyświechtanym schematom. Przypominamy wesela, na których była najlepiej ubrana wśród gości.

W 2018 roku Naomi Campbell pojawiła się na ślubie księżniczki Eugenii ubrana w dopasowaną sukienkę Ralph & Russo oraz kapelusz projektu Philipa Treacy’ego, w których wyglądała jak idealny gość weselny. Jednak nie na każde wesele wybierała tak oficjalne i eleganckie stroje.

Modelka, która niedawno została mamą, nigdy nie lubiła tradycyjnych strojów, nie przywiązywała też szczególnej wagi do przestarzałych zasad dotyczących ślubnego dress code’u. Często zdarzało się, że na wesela przyjaciół wybierała stylizacje bardzo nietypowe: od czarnej jedwabnej sukni druhny po prześwitujące białe suknie wieczorowe. Na ślub swojej przyjaciółki Kate Moss w 2011 roku wybrała nawet białą sukienkę mini.

Przyjrzyjmy się czarnemu kompletowi Balmain, który założyła na ślub Marca Jacobsa w 2019 roku, lub haftowanej sukni z odsłoniętym ramieniem od Alexandra McQueena wybranej na ślub księcia Alberta z Monako i Charlene Wittstock w 2011. Świadomie lub nie Campbell zmieniła czerwony dywan prowadzący do ołtarza w wybieg. Jej weselna garderoba to przykład na to, jak ze smakiem przeciwstawiać się wyświechtanym schematom.

„Vogue” przypomina najbardziej stylowe weselne looki Naomi Campbell.

Fot. Getty Images

10 stycznia 1991: W czarnej sukience i chokerze z pereł siedzi przy jednym stoliku z Dolly Parton i Quincy Jonesem na weselu Jane Fondy i Teda Turnera w Los Angeles.

Fot. Getty Images

12 października 1991: Ubrana w czarno-złotą suknię idzie na przyjęcie ślubne w Nowym Jorku z towarzyszącą jej supermodelką Christy Turlington

Fot. Getty Images

22 października 1997: Jako druhna Kristen McMenamy wychodzącej za mąż za Milesa Aldridge’a w oranżerii należącej do Kensington Palace, Campbell miała na sobie ukośnie wyciętą czarną suknię i złotą ozdobę we włosach.

Fot. Getty Images

12 września 2009: Była gościem na weselu Barbary Becker i Arne Quinze’a w Niemczech. Na tę okazję wybrała czarną aksamitną suknię i czerwone dodatki.

Fot. Getty Images

2 lipca 2011: Na ślub księcia Alberta i księżniczki Charlene w Monako założyła haftowaną asymetryczną suknię od Alexandra McQueena.

Fot. Getty Images

2 lipca 2011: Na wieczorne przyjęcie przebrała się w białą suknię ozdobioną zielonymi jadeitami.

Fot. Getty Images

9 lipca 2015: Na przyjęciu przed weselem Jamesa Rothschilda i Nicky Hilton pojawiła się w odważnej złotej sukience koktajlowej.

Fot. Getty Images

12 października 2018: Campbell uczestniczyła w weselu księżniczki Eugenii i Jacka Brooksbanka. Miała na sobie elegancką czarno-białą sukienkę Ralph & Russo oraz kapelusz projektu Philipa Treacy’ego. 

Fot. Getty Images

6 kwietnia 2019: Na odbywający się na Manhattanie ślub Marca Jacobsa i Chara Defrancesco założyła zestaw od Balmain z peleryną.

Artykuł ukazał się oryginalnie na Vogue.co.uk.

Naomi Pike
Proszę czekać..
Zamknij