Znaleziono 0 artykułów
02.01.2020

Christy Turlington Burns: Superwoman

Julia Właszczuk

Supermodelka, ikona stylu, jedna z najpiękniejszych kobiet na świecie – w ciągu ponad 30-letniej kariery Christy Turlington Burns zasłużyła na wiele zaszczytnych tytułów.

Jej kariera zaczęła się pod koniec lat 80., gdy przeprowadziła się do Nowego Jorku. W 1990 roku razem z Naomi Campbell, Lindą Evangelistą, Cindy Crawford i Tatjaną Patitz pojawiła się na okładce amerykańskiego „Vogue’a” w obiektywie Petera Lindbergha. Jedno zdjęcie uczyniło z nich supermodelki. Na łamach biblii mody pojawiła się potem ponad 70 razy, w 2018 roku była również gwiazdą pierwszego September Issue „Vogue Polska”. Turlington pracowała dla takich marek jak Calvin Klein, Chanel, Yves Saint Laurent, Marc Jacobs, Prada, Louis Vuitton, Valentino i Versace. 

Jak sama jednak podkreśla, modeling jest dziś dla niej tylko dodatkową pracą, na którą poświęca nie więcej niż 20 dni w roku. Przez pozostałe 345 dni Turlington realizuje się jako aktywistka i reżyserka. Po trudnych doświadczeniach związanych z pierwszą ciążą, Turlington stworzyła fundację Every Mother Counts, zajmującą się ochroną zdrowia przyszłych i młodych matek na całym świecie. Aktywistka zadebiutowała również jako reżyserka w filmie dokumentalnym „No Woman, No Cry”, poruszającym temat zdrowia okołoporodowego. Turlington jest dumną mamą 16-letniej Grace i 13-letniego Finna, których wychowuje z mężem, aktorem Edwardem Burnsem. W wolnym czasie modelka uprawia jogę i biega w maratonach. 

Z okazji 53. urodzin Christy przypominamy jej najlepsze zdjęcia.

1/24Christy Turlington Burns: Superwoman

Na MET Gali w 1992 roku

  1. Ludzie
  2. Portrety
  3. Christy Turlington Burns: Superwoman
Proszę czekać..
Zamknij