Znaleziono 0 artykułów
19.05.2022

Non stop kolor: Męski manikiur

19.05.2022
Fot. Getty Images

W ciągu ostatnich kilku lat A$AP Rocky stał się zagorzałym entuzjastą zdobienia paznokci. – Uważam, że mężczyźni powinni móc malować sobie paznokcie bez poczucia, że to kobiece – mówił raper na łamach amerykańskiego „Vogue’a”, mając manikiur z motywami jesiennej kolekcji Prady z 2019 r., w tym ze złamanym sercem i z Frankensteinem. Jak podkreślał, pomalowane paznokcie są jednym ze sposobów wyrażania siebie bez względu na płeć. Postawa rapera to oznaka pewnej zmiany kulturowej, choć szlaki są już przetarte. Przedstawiamy 24 gwiazdorów, którzy od dziesięcioleci malowali sobie paznokcie.

W złotych czasach rock and rolla manikiur, z naciskiem na „man”, był wszędzie. W erze Ziggy’ego Stardusta we wczesnych latach 70. turkusowe paznokcie Davida Bowiego stanowiły świetny kontrast dla jego płomiennie rudych włosów, a frontman Aerosmith, Steven Tyler, zaczął wtedy nosić swoje charakterystyczne zdobienia paznokci, zaakcentowane przez czarne graficzne paski. W latach 90. Lider Nirvany, Kurt Cobain, paznokciami z odpryśniętym lakierem przygotował grunt dla stylowych buntowników następnych dziesięcioleci. W latach 2000. Johnny Depp zainspirował się swoim idolem Keithem Richardsem z jego kobaltowym lakierem na paznokciach. Znany z „Kissed by a Rose” piosenkarz Seal zaproponował zaś alternatywę w postaci nieskazitelnego, błyszczącego, zielonego manikiuru.

Później też było sporo okazji, by podziwiać męski manikiur. Marc Jacobs połączył siły z nowojorską stylistką paznokci Mei Kawajiri, a Lil Yachty dostał wiele kreskówkowych projektów od Rosy Yee. Frontman LANY, Paul Klein, z kolei przyszedł na pokaz Saint Laurenta na jesień 2020 z kruczoczarnym manikiurem z białymi literami, które układały się w tytuł nadchodzącego albumu zespołu, „Mama’s Boy”. – Zawsze miałem niekonwencjonalne podejście do tego, jak się ubieram, a zdobienie paznokci jeszcze bardziej podkreśla mój wygląd i odróżnia mnie od innych – wyjaśnia Klein. Jest także oczywiście portorykański raper Bad Bunny, fan oszałamiającej gamy żywych kolorów na paznokciach. – Nie mówię ludziom: „Hej, pomaluj paznokcie lub przefarbuj włosy”, ale: „rób to, co sprawia, że jesteś szczęśliwy, i nigdy się nie ograniczaj” – tłumaczy artysta.

Mężczyźni z pomalowanymi paznokciami podbijają również czerwone dywany. Na MET Gali 2019 jeden z prowadzących, Harry Styles, postawił na kruczoczarny manikiur, by niektóre paznokcie ozdobić na turkusowo. Było też co podziwiać na MET Gali 2022 – od matowego granatu Shawna Mendesa, który pasował do jego kompletu od Tommy’ego Hilfigera, po czarno-biały manikiur Andersona .Paaka w stylu smokingu. Ponieważ neutralna pod względem płci przestrzeń do zdobienia paznokci wciąż się powiększa i inspiruje, przedstawiamy sławnych mężczyzn, którzy zachwycili się męskim manikiurem.

Artykuł ukazał się oryginalnie na Vogue.com.

1/24 David Bowie

2/24 Kurt Cobain

3/24 Lou Reed

4/24 Keith Richards

5/24 Jared Leto

7/24 Johnny Depp

8/24 Seal

9/24 Brad Pitt

10/24 Steven Tyler

11/24 Evan Mock

12/24 Bad Bunny

13/24 Lil Nas X

14/24 Harry Styles

15/24 Marc Jacobs

16/24 Troye Sivan

18/24 Anderson .Paak

19/24 Shawn Mendes

20/24 Joe Jonas

21/24 Paul Klein

22/24 Brooklyn Beckham

23/24 Lil Yachty

24/24 Ben Platt

Lauren Valenti
Proszę czekać..
Zamknij