Znaleziono 0 artykułów
04.01.2024

Sneakersy Onitsuka Tiger Mexico 66 strącą z modowego podium nawet kultowe adidasy Samba

04.01.2024
(Fot. Getty Images)

Nowy rok oznacza kolejną sneakersową obsesję. I tak jak dotychczas królowały adidasy Samba, w nadchodzącym sezonie to inny model wpisany w klimat retro zawładnie naszymi sercami. Mowa o modelu Mexico 66 japońskiej marki Onitsuka Tiger.

Sneakersy Onitsuka Tiger Mexico 66 po raz pierwszy pojawiły się na igrzyskach olimpijskich w Meksyku w 1968 roku, noszone przez japońską drużynę. A jak już nieraz się okazało, droga od sportu do mody nie jest długa. Dowodem na to jest grudniowa stylizacja Kai Gerber, w której przechadzała się ulicami Nowego Jorku. Postawiła oczywiście na wspomniane sportowe buty oraz beżowy trencz.

Sneakersy Onitsuka Tiger Mexico 66 zawładną światem mody w 2024 roku

(Fot. Getty Images)

Kultywując swój ponadczasowy, elegancki, a zarazem wygodny styl, Kaia Gerber założyła biały model Mexico 66 zdobiony czerwonymi i niebieskimi paskami. Zachowując casualowy, a zarazem bardzo szykowny charakter stylizacji, zestawiła go z czarnymi spodniami, szarą bluzą z kapturem oraz wiecznie młodym elementem garderoby, czyli ulubionym trenczem. 

Sport, moda, a nawet kino – charakterystyczne sneakersy Onitsuka Tiger wielokrotnie pojawiały się na dużym ekranie, zwłaszcza na stopach Umy Thurman w „Kill Billu”. Zdobione przeplatającymi się liniami sportowe Onitsuka Tiger, inspirowane klasycznymi butami treningowymi, w ostatnich tygodniach zawładnęły światem mody jako jedne z najbardziej pożądanych aktualnie modeli. I to tylko niektóre z powodów, dla których warto w nie zainwestować jak najszybciej. 

Artykuł ukazał się oryginalnie na Vogue.fr.

Héloïse Salessy
  1. Moda
  2. Zjawisko
  3. Sneakersy Onitsuka Tiger Mexico 66 strącą z modowego podium nawet kultowe adidasy Samba
Proszę czekać..
Zamknij