Znaleziono 0 artykułów
31.10.2023

Samba marki adidas najmodniejszymi sneakersami 2023 roku

31.10.2023
Buty adidas Samba to klasyczny model sneakersów. Prosta forma buta, klasyczne paski i sportowa stylistyka retro składają się na ponadczasowy design oryginalnego obuwia. (Fot. Getty Images)

Sneakersy Samba marki adidas noszą Bella Hadid, Kendall Jenner i Kaia Gerber. Sprawdzamy, jak najmodniejszy model 2023 roku sprawdzi się w sportowych i eleganckich stylizacjach.

Sneakersy adidas Samba powstały blisko 75 lat temu. Mimo upływu czasu wciąż utrzymują się na szczycie rankingów najbardziej pożądanych modeli. To po części zasługa ich klasycznego designu. Nic więc dziwnego, że pokochały je gwiazdy, które noszą kultowe sneakersy na co dzień i od święta.

Sneakersy adidas Samba sprawią, że nawet codzienna stylizacja nabierze charakteru. (Fot. Spotlight. Launchmetrics / Agencja FREE)

Klasyczny design czy oryginalne obuwie? Który model adidas Samba wybrać?

Wybierając swój wymarzony model, pozwólcie sobie zanurzyć się w kolorowym świecie adidasa. Poeksperymentujcie z barwą sneakersów (dostępne są w modnych karmelach, różach czy granatach), przetestujcie jedną z wiralowych współprac (tym, którzy przygotowali na sneakersy większy budżet, polecamy zwłaszcza srebrzyste samby przeprojektowane przez Wales Bonner) lub pobawcie się utartym wizerunkiem buta, wymieniając klasyczne sznurówki na wstążki.

To jego wyjątkowy wygląd sprawił, że model Samba to ulubione sneakersy gwiazd

Nawiązując do stylu ikon lat 90., takich jak Kate Moss, Winona Ryder i Gwyneth Paltrow, dziś Bella Hadid, Kendall Jenner i Hailey Bieber noszą trampki Samba marki adidas. Ten model jeszcze nigdy nie był tak popularny, a wygodne buty posłużą w tym roku nie tylko influencerkom. Nieoficjalnymi ambasadorami samb zostali Jennifer Lawrence i Paul Mescal.

Klasyczny design Samby pochodzi z 1949 roku. Blisko 75 lat później ten model obuwia sportowego to wciąż symbol ponadczasowej elegancji. (Fot. Getty Images)

Z czym nosić buty adidas Samba na co dzień?

Oto gwiazdorskie sposoby na to, jak budować stylizacje na bazie adidasów Samba.

Artykuł ukazał się oryginalnie na Vogue.fr. 

1/16 Gigi Hadid

2/16 Hailey Bieber

3/16 Paul Mescal

4/16 Katie Holmes

5/16 Kendall Jenner

6/16 Timothée Chalamet

7/16 Elsa Hosk

8/16 Bella Hadid

9/16 Kaia Gerber

10/16 Hailey Bieber

11/16 Gigi Hadid

12/16 Kendall Jenner

13/16 Bella Hadid

14/16 Austin Butler

15/16 Hailey Bieber

16/16 Bella Hadid

Héloïse Salessy i Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij