Znaleziono 0 artykułów
20.04.2024

Olej z orzechów laskowych: Właściwości i zastosowanie w urodzie


20.04.2024
(Fot. Hunter Abrams)

We Francji butelka nierafinowanego, tłoczonego na zimno oleju z orzechów laskowych sprzedawana jest co minutę. Ten roślinny produkt zawiera wszystko, co niezbędne dla promiennej i pełnej blasku skóry. Oto co warto wiedzieć o jego właściwościach i zastosowaniu.

Posiada właściwości oczyszczające, przeciwzapalne, równoważące i zmiękczające. Olej z orzechów laskowych oferuje wiele korzyści dla skóry. Jaki jest jego sekret? Bardzo wysokie stężenie niezbędnych kwasów tłuszczowych oraz witamin A i E. Olej Oden, tłoczony we Francji i oceniany w skali 100/100 w aplikacji Yuka, wyróżnia się skutecznością na rynku. Co zawiera?

(Fot. Acielle StyleduMonde)

Olej z orzechów laskowych: Bogactwo kwasów tłuszczowych omega-9

Wystarczy rozetrzeć w dłoniach trzy krople złotego płynu pochodzenia roślinnego, a następnie wmasować go okrężnymi ruchami w skórę twarzy, aby poczuć jego natychmiastowe działanie. Dzięki swojej niezwykle delikatnej i niekomedogennej formule zawierającej ponad 80 proc. kwasów omega-9,olej jest doskonały dla skóry mieszanej i tłustej. Reguluje wydzielanie sebum, odżywiając jedynie te obszary twarzy, które tego potrzebują, i utrzymując stały poziom nawilżenia skóry za sprawą kwasu oleinowego, który wzmacnia powłokę hydrolipidową skóry. Nierafinowany olej z orzechów laskowych jest również doskonały w walce z trądzikiem. Właściwość tę zawdzięcza wysokiemu stężeniu witaminy E, naturalnego antyoksydantu zmniejszającego widoczność blizn potrądzikowych. Na uwagę zasługuje jego delikatny, naturalny zapach prażonych orzechów laskowych. Już pierwsze zastosowanie przynosi znakomite rezultaty: elastyczniejszą i zdrowszą skórę, która promienieje blaskiem. Warto wiedzieć, że olejek z orzechów laskowych stosowany na końcówki włosów dogłębnie je odżywia i sprawia, że są lśniące na całej długości.

Artykuł ukazał się oryginalnie na Vogue.fr.

Mélanie Nauche
Proszę czekać..
Zamknij