Znaleziono 0 artykułów
12.10.2021

Dzień tematyczny „Moja odwaga, moja historia” już 16 października

12.10.2021

Głośno mówią „nie”, afirmują dojrzałą kobiecość, realizują się w roli aktywistek. Bohaterki sesji okładkowej październikowego wydania „Vogue Polska” napędza odwaga, którą uosabia słynny slogan reklamowy „Ponieważ jesteś tego warta”. Hasło było punktem wyjścia współpracy redakcji naszego magazynu z marką L’Oréal Paris, a zwieńczeniem ostatnich pięciu miesięcy i powstałych materiałów jest wyjątkowy dzień tematyczny „Moja odwaga, moja historia”. Sprawdźcie, co dla was przygotowaliśmy.

– Odwaga jest dla mnie równoznaczna z ciekawością świata, ludzi, życia. Z otwarciem na świat i wszystkimi tego konsekwencjami – mówiła Grażyna Torbicka w rozmowie z Vogue.pl. To właśnie odwaga pokazywana z różnych perspektyw i poprzez historie inspirujących kobiet była wiodącym tematem naszej współpracy z marką L’Oréal Paris w ramach świętowania 50-lecia hasła „Ponieważ jesteś tego warta”. Oparta na nim kampania francuskiej marki była przełomowa, bo zachęcała kobiety do życia na własnych zasadach, wbrew presji otoczenia i oczekiwaniom społecznym.

Oddaliśmy głos naszym czytelniczkom, które wzięły udział w konkursie „Moja odwaga, moja historia”. Podzieliły się z nami swoimi historiami ilustrującymi hasło „Ponieważ jesteś tego warta”. Ich poruszające opowieści ukazały się na łamach Vogue.pl oraz w październikowym wydaniu „Vogue Polska”. 

Wybitną dziennikarkę i reportażystkę Justynę Kopińską, dziennikarkę, kreatorkę kultury i ambasadorkę L’Oréal Paris Grażynę Torbicką, neuropsycholożkę Olgę Kamińską oraz makijażystkę Agę Wilk i stylistę włosów Pawła Ziębę, ekspertów marki L’Oréal Paris, zapytaliśmy, czym jest dla nich odwaga i dlaczego tak ważna jest wierność własnym przekonaniom. Z kolei w serii podcastów Grażyna Torbicka rozmawiała z zaproszonymi gośćmi nie tylko o odwadze, ale także o pewności siebie i pięknie. 

Październikowy numer „Vogue Polska”, który jest na rynku od końca września, ma do wyboru trzy okładki z wyjątkowymi bohaterkami inspirującymi różne pokolenia kobiet. Jane Fonda, aktywistka, aktorka i edukatorka, od dziesięcioleci walczy o prawa kobiet, mniejszości oraz o środowisko naturalne. Aktorka Andie MacDowell podąża własną drogą i afirmuje naturalne piękno na czerwonym dywanie, a Sandra Drzymalska jest jedną z tych młodych aktorek, które nie tylko grają odważne role, ale także głośno mówią o tym, co dla nich istotne. 

Zwieńczeniem kilkumiesięcznej współpracy jest dzień tematyczny „Moja odwaga, moja historia”. W artykułach, live’ach na Instagramie oraz panelu dyskusyjnym z udziałem m.in. Grażyny Torbickiej, Mariety Żukowskiej i dr Ivany Stanković przybliżymy temat odwagi w kontekście psychologii, kina oraz inspirujących postaci, które pokazują, jak ważne jest życie w zgodzie ze sobą.

Facebook i YouTube „Vogue Polska” oraz Vogue.pl

Panel „Moja odwaga, moja historia” 
Opis: Odwaga, siostrzeństwo, samoakceptacja, dążenie do życia w zgodzie ze sobą – o tym, jak ważną rolę te pojęcia odgrywają w życiu każdej kobiety, z zaproszonymi gośćmi porozmawia Anna Tatarska, dziennikarka współpracująca z magazynem „Vogue Polska”.
Prowadząca: Anna Tatarska
Paneliści: Grażyna Torbicka (dziennikarka, kreatorka kultury i ambasadorka L’Oréal Paris), Marieta Żukowska (aktorka filmowa, teatralna i telewizyjna, członek Akademii Filmowej, ikona stylu, członkini Beauty Squadu L'Oréal Paris), dr Ivana Stanković, Klaudia Kowalska i Ania Piotrowska (zwyciężczynie konkursu „Moja odwaga, moja historia”)
Godzina: 13.00

Instagram „Vogue Polska”

Rozmowa z Agatą Loewe-Kurillą
Opis: Z terapeutką seksualną, sex coachem i psychoterapeutką porozmawiamy o odwadze w kontekście seksualności, odkrywania własnej kobiecości, wychodzenia ze strefy komfortu, łamania tabu i stereotypów.
Prowadząca: Marta Krupińska 
Godzina: 18.00

Rozmowa z Sandrą Drzymalską
Opis: O tym, że Sandra Drzymalska jest jedną z najciekawszych twarzy polskiego kina, wiedzieliśmy w „Vogue Polska” jako pierwsi. Już w 2019 roku poświęciliśmy wówczas 26-letniej aktorce obszerny tekst. Jechała wtedy na festiwal w Wenecji, gdzie premierę miało mieć „Sole” – jej drugi pełnometrażowy film, pierwsza rola w obcym języku. Minęły dwa lata, Sandra zagrała w m.in. hitowym serialu „Sexify", nagradzanym „Ostatnim komersie” i lubianym „Najmro”. Dziś patrzy na nas z okładki październikowego numeru „Vogue’a”, obok Jane Fondy i Andie MacDowell. Z aktorką porozmawiamy o odwadze do tego, by dużo czuć, dużo dawać, ale też stawiać granice i mówić „nie”. 
Prowadząca: Anna Tatarska
Godzina: 19.30

Vogue.pl

Streaming filmu „Proxima” (reż. Alice Winocour), BestFilm
Opis: W filmie Alice Winocour Eva Green wciela się w astronautkę, którą do gwiazd ciągnie pasja, a przy ziemi trzyma miłość do córki.
Godzina: 18.00-24.00

 

Co jeszcze dla was przygotowaliśmy? Przyjrzymy się filmom, dzięki którym Jane Fonda stała się ikoną kina, oraz prześledzimy metamorfozę stylu Andie MacDowell. Zaprezentujemy kobiece postacie z filmów i seriali, które nieustannie inspirują, a także przeanalizujemy role, które wymagały od aktorów pokonania lęków i przełamywania barier. Weźmiemy pod lupę ikony stylu po „50”, razem z ekspertami podpowiemy również, jak w tym wieku dbać o skórę i włosy. Przedstawimy także historie osób, które w pandemii postanowiły wyprowadzić się za granicę, a Elle Fanning, ambasadorka L’Oréal Paris i gwiazda serialu „Wielka”, opowie, co dla niej znaczy dzisiaj hasło „Ponieważ jesteś tego warta”

Redakcja Vogue.pl
Proszę czekać..
Zamknij