Znaleziono 0 artykułów
24.01.2020

Dźwięki muzyki

24.01.2020
Steinway & Sons Spirio (Fot. Materiały prasowe)

Wystawne bale, klubowe koncerty, spotkania w gronie znajomych. W karnawale poszukujemy muzycznych zachwytów. Dzięki fortepianowi Spirio marki Steinway & Sons możemy we własnym domu poczuć się jak na sali koncertowej. 

Przyjęcia, podczas których gospodarze umilali gościom wieczór koncertem fortepianowym, były niegdyś niezwykle popularne. Niestety taka forma spędzania wolnego czasu odeszła w zapomnienie. Dziś dzięki nowoczesnej technologii słuchamy muzyki z nośników. A nawet jeśli trafimy w odwiedziny do kogoś, kto ma pianino lub fortepian i potrafi na instrumencie grać, nie możemy przecież oczekiwać, że da nam prywatny recital. Marka Steinway & Sons ma na to rozwiązanie. Dzięki Spirio możemy grać na fortepianie o jedynej w swoim rodzaju jakości i czystości brzmienia, a także słuchać dzięki niemu światowej klasyki w wykonaniu najsłynniejszych wirtuozów. I to bez żadnego dodatkowego sprzętu nagłaśniającego. Prosto z samogrającego fortepianu Steinway & Sons Spirio, w którym tradycja spotyka się z nowoczesnością. Spirio łączy w sobie tradycyjne rzemiosło instrumentów Steinway & Sons, wzbogacone o zdobycze współczesnej technologii.

Steinway & Sons Spirio (Fot. Materiały prasowe)

Steinway & Sons, założona w 1893 r. na manhattańskim poddaszu przez niemieckiego emigranta, cieślę Henry’ego Engelharda Steinwaya, do dziś nie ma sobie równych. Jest gwarantem najwyższej jakości – trwałości, czystości dźwięku, a także pięknego wykończenia. Steinway & Sons od przeszło 160 lat tworzy fortepiany z niebywałą dbałością o każdy szczegół, rękami rzemieślników z wieloletnim doświadczeniem. Każdy z tych doskonałych instrumentów powstaje rok.

Spirio, samogrający fortepian o wysokiej rozdzielczości, idzie prostą drogą do celu, jakim jest oryginalne, najwyższej jakości brzmienie. Nie słuchamy bowiem utworu odtwarzanego z głośników, ale bezpośrednio z fortepianu. Klawisze instrumentu poruszają się pod dyktando zapisu nutowego najwybitniejszych dzieł i wedle interpretacji wybranego przez nas muzyka. Steinway & Sons Spirio oddaje ekspresję oraz niuanse pierwowzoru: od perlistych dryli po grzmiące fortiissima. Tak by z zegarmistrzowską precyzją ująć całe spektrum emocji pianisty. To doświadczenie w pełni porównywalne z odbiorem muzyki na żywo. Aby się w nim zatracić, wystarczy jedno dotknięcie iPada.

Christy Romano, Steinway & Sons Spirio (Fot. Materiały prasowe)
Christy Romano, Steinway & Sons Spirio (Fot. Materiały prasowe)

W pamięci Steinway & Sons znajdziemy ponad 4000 utworów wykonywanych przez najbardziej uznane postaci pianistyki – audioteka fortepianu powiększa się dosłownie każdego dnia. Możemy wybierać spośród playlist, tematów i gatunków, wyselekcjonowanych w oparciu o muzyczne znawstwo, z jakiego słynie marka Steinway & Sons. Pozwolą one na stworzenie doskonałego nastroju do każdej okazji. Niezależnie od tego, czy będzie to huczna karnawałowa impreza, kameralna kolacja w gronie najbliższych czy romantyczne spotkanie – dzięki Steinway & Sons Spirio każda z nich zyska wyjątkową muzyczną oprawę. Z kolei wbudowany system kontroli głośności umożliwia precyzyjne dostosowanie natężenia odtwarzanej muzyki: od olśniewających poziomów koncertowych do przygaszonej dynamiki odpowiedniej do salonu, wykorzystując zdolności Spirio do wydobywania zbliżonego do szeptu pianissimo. Goście z pewnością będą pod wrażeniem niepodważalnej autentyczności brzmienia odtwarzanego przez instrument. Dzięki Steinway & Sons Spirio każdy dom ma szansę stać się prywatną salą koncertową. Na te koncerty nie trzeba się jednak ustawiać w kolejkach po bilety.

Steinway & Sons Spirio (Fot. Materiały prasowe)

 

Natalia Jeziorek
Proszę czekać..
Zamknij