Znaleziono 0 artykułów
04.06.2019

„Euforia”: nowy hit HBO

04.06.2019
Zendaya w „Euforii” (Fot. materiały prasowe HBO)

Po finale „Gry o Tron” HBO dba o to, żeby podtrzymać zainteresowanie widzów. Już 17 czerwca będzie można oglądać serial „Euforia” o zagubionych nastolatkach z Zendayą w roli głównej. Do sieci właśnie trafił zwiastun produkcji, za którą odpowiedzialny jest m.in. Drake. 

Lata 90. miały swoje „Dzieciaki” Larry'ego Clarke'a. Na przełomie wieków niegrzeczne nastolatki oglądaliśmy na małym ekranie m.in. w „Życiu na fali”. Potem powróciły do kin w „Spring Breakers”. Teraz HBO pokazuje odarte ze złudzeń życie dzieciaków w 2019 roku. Kryzys klimatyczne, niepokoje społeczne, potęga mediów społecznościowych. Chociaż dorastanie jeszcze nigdy nie było tak pozbawione reguł (o czym mówi w zwiastunie „Euforii” jeden z dorosłych), bohaterka nowego serialu HBO, Rue wcale nie jest szczęśliwa. Ucieka w narkotyki, żeby coś poczuć. Chwile szczęścia są jednak efemeryczne. Za moment znów musi szukać mocniejszych wrażeń. Licealiści z jej otoczenia też nie radzą sobie z rzeczywistością. Uzależniają się od selfie, seksu i sportu. 

„Euforia” Sama Levinsona od „Assasination Nation” nie jest miłym serialem na dobranoc. To narkotyczny trip, który prowadzi do destrukcji. Disnejowska gwiazdka Zendaya po raz pierwszy wcieliła się w postać tak mroczną. Po rolach w „Spidermanie” i „Królu rozrywki” ma już w Hollywood pozycję ugruntowaną, ale „Euforia” może jej przynieść prestiżowe nagrody. Branża filmowa lubi przecież skomplikowane, rozdarte i nieoczywiste bohaterki. 

Na ekranie już 17 czerwca zobaczymy także Storm Reid, Maude Apatow, Algee'ego Smitha i Erica Dane'a.

Zobacz zwiastun:

 

Anna Konieczyńska
Proszę czekać..
Zamknij