Znaleziono 0 artykułów
01.11.2018

Fashion Trust Arabia wspiera lokalnych projektantów

01.11.2018
Tania Fares (Fot. Roger Moukarzel)

Inicjatywa ma na pomóc projektantom z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej przebić się na arenie międzynarodowej. Nagroda, którą Fashion Trust Arabia wręczy w marcu 2019 roku, to nie tylko pomoc finansowa, ale także wsparcie specjalistów z platformy zakupowej Matchesfashion.com. Otworzą wybranej osobie drzwi do światowej kariery w branży mody.

Wszystko zaczęło się od Fashion Trust w Wielkiej Brytanii, który działał pod skrzydłami British Fashion Council. Tania Fares, założycielka i współprzewodnicząca tej organizacji, stworzyła ją po to, żeby wspierać młodych projektantów. Nie tylko finansowo, ale także dzielić się z nimi wiedzą na temat branży i biznesu. Od momentu powstania w 2011 roku, Fashion Trust zebrał rekordową kwotę 3,5 miliona funtów, którą rozdzielił pomiędzy 39 rodzimych projektantów. Z pomocy funduszu skorzystali tacy twórcy jak Mary Katrantzou, Christopher Kane, Marques' Almeida, Emilia Wickstead, Roksanda, Nicholas Kirkwood czy David Koma.

Olivier Rousteing (Fot. Pascal Dangin)

Pod patronatem jej wysokości Mozy bint Nassera wraz z Tanią Fares i Al-Mayassą bint Hamad Al-Than, siostrą panującego emira Kataru w roli współprzewodniczących, powstał Fashion Trust Arabia. Działający na tej samej zasadzie, co jego brytyjski odpowiednik, ma zapewnić wsparcie finansowe oraz merytoryczne młodym projektantom z krajów Bliskiego Wschodu oraz Afryki Północnej i pomóc im odnieść sukces.

Swoje aplikacje projektanci mogą zgłaszać zarówno w języku arabskim, jak i angielskim poprzez stronę Fashiontrustarabiaprize.com. Udział w walce o nagrodę otwarty jest dla wszystkich tworzących modę damską. Fundusz wyróżnił cztery głowne kategorie: stroje wieczorowe, ready-to-wear, akcesoria (torebki i buty) oraz biżuteria.

Pierpaolo Piccioli (Fot. Inez & Vinoodh)

Uczestnicy nie będą jednak tworzyć nowych kolekcji, ale zaprezentują swoje aktualne projekty, które oceni międzynarodowa komisja składająca się z takich sław jak Olivier Rousteing, Pierpaolo Piccioli, Zuhair Murad, Sara Sozzani Maino, Haider Ackermann czy Natalia Vodianova, a także z członków platformy zakupowej Matchesfashion.com. Zwycięzca otrzyma nagrodę pieniężną w określonej przez siebie wysokości oraz uzyska wsparcie merytoryczne komitetu wykonawczego Fashion Trust Arabia, który zadba o to, aby środki zostały zainwestowane mądrze w rozwój marki.

Katarzyna Pietrewicz
Proszę czekać..
Zamknij