Znaleziono 0 artykułów
25.07.2022

Wszystko, co wiemy o filmie „White Noise”

25.07.2022
(Fot. materiały prasowe Festialu Filmowego w Wenecji)

Czarna komedia Noaha Baumbacha, reżysera obsypanej nagrodami „Historii małżeńskiej” z Adamem Driverem i Gretą Gerwig w rolach głównych, zadebiutuje 31 sierpnia na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji. W sieci pojawił się pierwszy zwiastun produkcji. Oto wszystko, co wiemy o filmie.

Fabuła

„White Noise” to adaptacja postmodernistycznej powieści Dona DeLillo o tym samym tytule, która przedstawia rok z życia profesora Jacka Gladneya, eksperta od historii hitlerowskich Niemiec, który panicznie boi się śmierci. Jego lęki podziela jego czwarta żona, Babette. Ich przekonania zostaną wystawione na próbę w obliczu katastrofy, która odsłoni fasadowość rodzinnego życia i całego porządku społecznego.

Obsada

Filmowe małżeństwo zagrają Adam Driver, który pracował z Baumbachem przy obsypanej nagrodami „Historii małżeńskiej” oraz Greta Gerwig, reżyserka i scenarzystka „Małych kobietek” i wyczekiwanej „Barbie”, a prywatnie partnerka twórcy. W pozostałych rolach zobaczymy, m.in. Dona Cheadle’a, Raffey Cassidy, Sama Nivolę, Mayę Nivolę, André’ego L. Benjamina (André 3000) i Larsa Edingera.

Data premiery

Film będzie miał premierę 31 sierpnia podczas otwarcia 79. Festiwalu Filmowego w Wenecji, którego prezydentką będzie Julianne Moore. Później film ma trafić na Netfliksa. Według nieoficjalnych doniesień będzie to grudniu.

Pierwsze zdjęcia

Do sieci trafiły już pierwsze zdjęcia produkcji, na których możemy zobaczyć całą rodzinę Gladneyów – siwiejącego Adama Drivera we wzorzystej koszuli i Gretę Gerwig w niesfornych lokach, trzymającej na rękach syna Jacka i Babette.

Zwiastun

 

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij