Znaleziono 0 artykułów
21.07.2023

Gillian Anderson bez makijażu i bez kompleksów

21.07.2023
Gillian Anderson bez makijażu i bez wstydu / Getty Images

Gillian Anderson jest jedną z gwiazd, dla których perfekcyjny wygląd nigdy nie był priorytetem. Mówiła o tym, że rezygnuje z noszenia staników, występowała w sytuacjach publicznych bez makijażu oraz z siwymi pasmami włosów. Publikując na Instagramie filmik, na którym występuje bez charakteryzacji, po raz kolejny daje lekcję dystansu do siebie i promuje ciałopozytywność.

Gwiazda „Sex Education” i „The Crown” niejednokrotnie zaskakiwała otwartością w podejściu do swojego wizerunku i seksualności. Niedawno ogłosiła, że chce opublikować książkę o kobiecych fantazjach seksualnych, współtworzoną przez kobiety z całego świata. Otwarcie mówi też o tym, że przestała nosić staniki z bardzo prostego powodu – są niewygodne. Aktorka przez swoje pełne akceptacji podejście do upływających lat stała się wzorem oswajania dojrzałości, bez przejmowania się tym, co o jej wyglądzie i zachowaniu myślą inni.

Gillian Anderson publikuje filmik bez makijażu

Filmik, opublikowany przez nią na Instagramie, spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem. Anderson pokazała ostatni dzień pracy na planie „The Salt Path” w reżyserii Marianne Elliott na podstawie powieści Raynor Winn. Grająca główną rolę Anderson nagrała wideo, siedząc w hotelowym łóżku, bez makijażu. Pokazuje swoje siwe odrosty i mówi, jak bardzo jest wyczerpana i potrzebuje wakacji. W kolejnym ujęciu jest już na upragnionych wakacjach w pełnym słońcu, również bez makijażu. Chwali się za to pomalowanymi paznokciami i włosami bez odrostów. Dodaje jednak, że przecież to kompletnie nie ma znaczenia.

Pod filmikiem pojawiło się mnóstwo komentarzy, w których fani, głównie kobiety, piszą że dziękują Anderson za otwartość, pewność siebie i swobodę. Chwalą też jej piękne siwe włosy.

Dojrzałe gwiazdy pokazują swoje zdjęcia bez makijażu, z siwymi włosami, w strojach kąpielowych

Wśród gwiazd, publikujących posty, na których występują bez makijażu i z naturalnie siwymi włosami jest też Sharon Stone. Siwe włosy na czerwonym dywanie z dumą prezentują Andie MacDowell, Helen Mirren czy Naomi Watts.

Ciałopozytywność w najlepszym wydaniu prezentują także dojrzałe gwiazdy, które z dumą pokazują w social mediach swoje zdjęcia w strojach kąpielowych; są wśród nich Salma Hayek, Demi Moore czy Pamela Anderson.

Ewelina Kołodziej
Proszę czekać..
Zamknij