Znaleziono 0 artykułów
12.05.2021
Artykuł partnerski

Dlaczego warto pić wodę z kranu?

12.05.2021
(Fot. Materiały prasowe)

Zaleca się picie trzech litrów wody dziennie. Plastikowe butelki, w których najcześciej jest sprzedawana, powiększają ilość zalegających na naszej planecie odpadów. Dzięki systemom i bateriom kuchennym Grohe wprost z naszych kranów może popłynąć schłodzona przefiltrowana, a nawet gazowana woda.

By zapewnić ciału odpowiednie nawilżenie, a skórze młody wygląd, powinniśmy pić 2–3 l wody dziennie. Jedni lubią mocno gazowaną, inni delikatnie, jeszcze innym wystarcza naturalna. Łatwo obliczyć, że w przypadku czteroosobowej rodziny potrzebowalibyśmy kilku zgrzewek na dobę. To rozwiązanie mało praktyczne, bo trzeba nieustannie pamiętać o uzupełnieniu zapasów, a do tego dźwigać ciężkie butelki i dysponować miejscem do ich przechowywania. O ile dobra dla nas, woda w plastikowych butelkach jest szkodliwa dla środowiska.

Plastik niszczy planetę

(Fot. Materiały prasowe)

W ciągu roku w Polsce zużywa się aż 3,5 mln t plastiku, a do wyprodukowania jednego litra wody butelkowanej potrzeba aż do 7 l wody. Na domiar złego podczas procesu produkcji do atmosfery przedostaje się nawet 600 g dwutlenku węgla. Efektem są przepełnione wysypiska, a także gigantyczne wyspy plastikowych odpadów pływających w morzach i oceanach. Naukowcy cząsteczki mikroplastiku znaleźli nawet w kroplach deszczu, śniegu Arktyki czy w naszych ciałach. Dlatego wielu, chcąc ograniczyć zużycie plastiku, decyduje się na picie wody z kranu. Choć zdatna do spożycia, to nie zawsze odpowiada nam jej smak. Sposób na pogodzenie smaku wody z dbałością o ziemię znalazła marka Grohe.

(Fot. Materiały prasowe)

Systemy filtrujące

Dzięki systemom filtrującym Grohe Blue Home oraz Grohe Pure prosto z kuchennego kranu może popłynąć woda przefiltrowana, pozbawiona niekorzystnie wpływających na smak substancji chemicznych. Kompaktowy system kuchenny Grohe Blue Home w przypadku czteroosobowej rodziny umożliwia uniknięcie zużycia 800 butelek z tworzyw sztucznych rocznie. Z kranu może popłynąć też woda gazowana, i to w wybranym przez nas stopniu, a dzięki wmontowanej jednostce chłodzącej – orzeźwiająco zimna.

Jak to działa?

(Fot. Materiały prasowe)

Obsługa systemu jest dziecinnie prosta. Wystarczy nacisnąć odpowiednią ikonę na uchwycie znajdującym się z lewej strony baterii i ustawić preferowany rodzaj wody. Naciśnięcie ikony na górze zapewnia naturalną wodę bez gazu, naciśnięcie dwóch ikon jednocześnie – wodę lekko gazowaną, natomiast po naciśnięciu tylko dolnej ikony otrzymamy wodę mocno gazowaną. Obsługa systemu GROHE Blue Pure zapewniającego tylko filtrowaną wodę niegazowaną jest jeszcze prostsza. Wystarczy jedynie przekręcić dedykowane pokrętło, by cieszyć się smakiem świeżej wody. Bateria w każdym z systemów może pełnić także tradycyjną funkcję, bo wyposażono ją w osobne kanały wodne, dzięki którym woda przefiltrowana i niefiltrowana nie mieszają się. Dzięki jednej baterii kuchennej możemy sprawić, że nasze życie stanie się prostsze, a przy tym zrobić coś dobrego dla Ziemi.

Natalia Jeziorek
Proszę czekać..
Zamknij