Znaleziono 0 artykułów
11.07.2022

Florence Pugh w transparentnej kreacji Valentino

11.07.2022
Fot. Getty Images

Pierpaolo Piccioli, dyrektor kreatywny Valentino, na różu zbudował kolekcję na jesień–zimę 2022, dlatego na pokazie haute couture 8 lipca 2022 nie brakowało gwiazd, które w ten kolor ubrane były od stóp do głów. Należała do nich Florence Pugh, która na tę okazję wybrała tiulową transparentną kreację.

Róż Valentino – „PP Pink”, który już niedługo wejdzie do oficjalnego kanonu kolorów Pantone – wpisuje się także w trend Barbiecore. Coraz więcej gwiazd wybiera bowiem stylizacje inspirowane strojami, które na planie filmu „Barbie” Grety Gerwing noszą Margot Robbie i Ryan Gosling. Na pokaz haute couture włoskiego domu mody róż wybrały m.in. Anne Hathaway oraz Florence Pugh.

Fot. Getty Images

Pugh, nominowana do Oscara za rolę Amy March w ekranizacji powieści „Małe kobietki”, na pokaz Valentino haute couture założyła długą do ziemi suknię w soczystym różu projektu włoskiego domu mody. Uszyta z wielu warstw tiulu kreacja wiązana na szyi odkrywała plecy i ramiona. Dopasowana u góry, a u dołu była rozkloszowana. Aktorka zestawiła ją z różowymi dodatkami – butami na platformie oraz kryształkową torebką od Valentino. Prosta fryzura i delikatny makijaż dopełniły stylizację z transparentną sukienką w roli głównej.

„To nie pierwszy i zapewne nie ostatni raz, kiedy kobieta słyszy, co jest nie tak z jej ciałem, od tłumu obcych jej ludzi. To, co jest niepokojące, to jak wulgarni niektórzy z was potrafią być. Na szczęście, pogodziłam się z tym, jak wygląda moje ciało. Sprawia, że jestem mną. Jestem zadowolona ze wszystkich »wad«, na które nie byłabym w stanie patrzeć w wieku 14 lat” – pisała aktorka na Instagramie po pokazie Valentino. „Dorośnijcie. Szanujcie ludzi. Szanujcie ich ciała. Szanujcie wszystkie kobiety” – dodała Pugh.

Julia Widuch
Proszę czekać..
Zamknij