Znaleziono 0 artykułów
22.05.2018

Gra światłem i cieniem w nowej kolekcji Chanel Beauty

22.05.2018
Paletka PALETTE ESSENTIELLE ÉTÉ (fot. mat. prasowe Chanel)

Jest fanką czerwonych ust, ale także naturalnego makijażu wydobywającego kobiece piękno. Lucia Pica, która od trzech lat piastuje stanowisko dyrektor kreatywnej Chanel Beauty, wraz z nową kolekcją Éclat et Transparence prezentuje autorską wizję letniego piękna. Piękna, które bazuje na zmysłowej grze światłem i cieniem, przezroczystościach i warstwowości.

Zmiana, która wyraźnie zachodzi w sposobie, w jaki zaczynamy postrzegać makijaż, mówi wyraźnie: nie ma on przykrywać kobiecej skóry. Ma jedynie kamuflować niedoskonałości, wydobywać największe atuty cery i tworzyć iluzję trójwymiarowości. Kluczowa staje się nie ilość nakładanych na twarz produktów, a ich formuła i sposób aplikacji. Rezygnujemy z napompowanych silikonem kosmetyków na rzecz tych na bazie wody, nakładamy je rękoma, bawimy się światłem i cieniem lekko ocieplając cerę i rozświetlając ją w określonych miejscach.

Paletka cieni Les 4 Ombres Éclat Énigmatique  (fot. mat. prasowe Chanel)

O tym wszystkim musiała myśleć Lucia Pica – oficjalna makijażystka i dyrektor kreatywna Chanel Beauty – tworząc najnowszą kolekcję Éclat et Transparence. Zainspirowana migoczącym odbiciem w wodzie, blaskiem muśniętej pierwszymi promieniami słońca skóry i efektem transparentności, stworzyła zbiór produktów o wyjątkowo lekkiej formule i przygaszonej palecie kolorystycznej. Idealnych do wykreowania lekkiego, ale nadal wyrazistego makijażu.

Kolekcja lakierów do paznokci LE VERNIS LONGUE TENUE (fot. mat. prasowe Chanel)

Pica o swojej nowej wizji letniego piękna mówi, że „kluczowa jest w niej aplikacja produktów, ale także sposób, w jaki przełożyć ją na makijaż, który z jednej strony będzie uderzający, ale z drugiej przezroczysty i niemal niewidoczny; zupełnie tak, jakby nie był makijażem, a po prostu skórą w naturalnej postaci”.

L'EAU TAN (fot. mat. prasowe Chanel)

Produkty wchodzące w skład kolekcji można nakładać osobno lub mieszać, naturalnie blendując je na skórze, tworząc tym samym efekt warstwowości. Dla przykładu, paletka Essentiele Éte zawiera odbijające blask rozświetlacze i ożywiający cerę róż, które można miksować i stosować nie tylko na policzki, ale także na usta. Na pierwszy rzut oka intensywne barwy paletki cieni Éclat Énigmatique subtelnieją w momencie nałożenia na powieki. Są więc idealne do wykonania delikatnego smokey-eye, nawet przy pomocy opuszków palców.

Kolekcję uzupełniają także nowe, letnie odcienie kredki do ust Le Rouge Crayon De Couleur, lekko przydymione kolory lakierów do paznokci Le Vernis oraz L’eau Tan – odświeżająco-opalająca mgiełka, której zapach skomponował oficjalny „nos” Chanel, Olivier Polge (wywiad z nim przeczytacie w czerwcowym numerze „Vogue Polska”).

Michalina Murawska
Proszę czekać..
Zamknij