Znaleziono 0 artykułów
20.11.2023

Gwyneth Paltrow w sukni, w której 24 lata temu odbierała Oscara za „Zakochanego Szekspira”

20.11.2023
Podpis

Kreacje Gwyneth Paltrow z czerwonego dywanu przeszły do historii. W śmiałej stylizacji, w której odbierała w 1999 r. Oscara, aktorka wystąpiła po latach.

Na cieniutkich ramiączkach, dopasowana w talii, z dekoltem i rozkloszowanym dołem, sięgająca ziemi, w jasnym, lekko połyskującym różu. Opis sukni Ralph Laurena pasuje do wizerunku disneyowskiej księżniczki, ale mowa o kreacji, którą Gwyneth Paltrow 24 lata temu założyła na galę rozdania Oscarów. W 2023 roku aktorka występuje w niej ponownie, tym razem przy okazji świątecznego spotu reklamowego dla swojej platformy Goop.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez goop (@goop)

Czar różowej sukni, w której Gwyneth Paltrow odbierała Oscara w 1999 roku

Aktorka wystylizowała suknię dokładnie tak jak przed laty – zdecydowała się na małe diamentowe kolczyki i naszyjnik, a włosy podzieliła asymetrycznym przedziałkiem i zaczesała do tylu. W pozostałych filmach ze świątecznej serii Paltrow prezentuje inne swoje kultowe wcielenia, m.in. Margot Tannenbaum z „Genialnego klanu” Wesa Andersona.

Niezapomniana rola Gwyneth Paltrow w „Zakochanym Szekspirze”

W 1999 roku aktorka w spektakularnej sukni odebrała nagrodę za rolę w filmie „Zakochany Szekspir” Johna Maddena, ugruntowując swoją dynamicznie rozwijającą się karierę. Pamiętna stylizacja do dziś funkcjonuje w masowej wyobraźni jako ucieleśnienie dziewczęcej elegancji, tak charakterystycznej dla stylu Paltrow.

Przypomnijmy: Gwyneth wcieliła się w fikcyjną postać Violi De Lesseps, która jest miłością młodego Williama Szekspira (w tej roli Joseph Fiennes). Dobrze urodzona dama, która kocha teatr, przebiera się za mężczyznę, by realizować się w aktorstwie. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez goop (@goop)

– W czasach elżbietańskich – i aż do XIX wieku – mężczyźni grali na scenie role męskie i kobiece. Julię w „Romeo i Julii” grał mężczyzna, jej matkę i nianię również. Dlatego pomysł scenarzystów, aby odwrócić tę zasadę i pokazać kobietę, która w przebraniu mężczyzny wygrywa casting na główną rolę męską w nowym spektaklu Szekspira, jest, jak na lata 90., całkiem nowoczesny – zauważa Maga Żakowska na Vogue.pl przyglądając się produkcji ze współczesnej perspektywy.

Film warto zobaczyć po latach również ze względu na grę aktorską Gwyneth, która za swoją kreację, poza Oscarem, została też wyróżniona Złotym Globem czy nominacją do nagrody Brytyjskiej Akademii Filmowej (BAFTA).

Redakcja Vogue.pl
Proszę czekać..
Zamknij