Znaleziono 0 artykułów
25.01.2023

ICONS by Westwing Collection: Jessica Mercedes o designie

25.01.2023
Jessica Mercedes dla ICONS by Westwing Collection / Fot. Dylan Don

Westwing do stworzenia kolekcji ICONS zaprosił 10 trendsetterów. Jedną z influencerek została Jessica Mercedes. Nam opowiada o wnętrzarskich inspiracjach.

Trendem, który w ostatnim czasie inspiruje Jessicę jest wabi-sabi. – Podoba mi się połączenie surowego betonu i naturalnego drewna. Widziałam takie rozwiązania w Japonii i Meksyku – opowiada influencerka. Najbardziej inspirują ją właśnie podróże. – Uwielbiam podglądać style w butikowych hotelach i w historycznych miejscach. Innym źródłem inspiracji są dla mnie stare filmy – mówi. A czy jest jakiś konkretny projektant wnętrz, którego podziwia? – Uwielbiam eklektyczny styl Kelly Wearstler – jest najlepsza! – mówi z entuzjazmem Jessica. – Jest z LA, a klimat tego miasta jest mi bliski. Kelly miesza style vintage i nowoczesny.

Upodobania Jessiki kształtowały się od dzieciństwa. – Od najmłodszych lat powinniśmy mieć możliwość obcowania z pięknymi przestrzeniami, takimi jak muzea, galerie i wystawy. Oglądanie kultowych filmów i albumów również pomaga w rozwijaniu stylu. Kiedy byłam nastolatką, lubiłam przesiadywać w kawiarnio-księgarniach, gdzie kupowałam sobie kawę i przeglądałam albumy Dauchet, na które nie było mnie stać.

Rianne Meijer dla ICONS by Westwing Collection / Fot. Dylan Don

Czy osobowość ma wpływ na to, jakimi przedmiotami się otacza? – Nie! Lubię sypialnię w stylu skandynawskim i minimalistycznym, spokojną i wyciszoną, żeby moja głowa mogła odpocząć. Sypialnię zaaranżowałam w całości z pomocą Westwing. W reszcie mieszkania widać mnie bardziej. Łączę proste rzeczy z nietypowymi, np. stolik Benno z kształtem nawiązującym do lat 70. minionego wieku.

Jak sama przyznaje najtrudniejsze w projektowaniu swojej własnej domowej przestrzeni jest dla niej wyobrażenie sobie mebli w danej przestrzeni w określonym rozmiarze. – Dlatego też bardzo podoba mi się opcja w Westwing, gdzie za pomocą kamery można „przymierzyć” produkt do swojej przestrzeni.

Isabelle Hartmann dla ICONS by Westwing Collection / Fot. Dylan Don

Jessica jest perfekcjonistką i przykłada dużą uwagę do szczegółów. – Wierzę, że detale potrafią zrobić różnicę – to, jaką mamy klamkę, jakie dodatki, typu świecznik czy stojak na książki. Uważam, że to właśnie takie detale określają ostateczny styl i klimat wnętrza – wyjaśnia.

Jessica opowiedziała także o tym, czy jej gusta wnętrzarskie ewoluowały na przestrzeni lat. – Myślę, że moja estetyka była taka sama przez całe życie, ale lubię zwracać uwagę na trendy. W moim mieszkaniu widać, że podstawowe meble, takie jak sofa i łóżko, są proste i ponadczasowe, ale lubię przemycać trendy w dodatkach. Klasyczna baza i modne detale – to mój styl.

ICONS by Westwing Collection / Fot. Dylan Don
Motsi Mabuse dla ICONS by Westwing Collection / Fot. Dylan Don

 

Redakcja Vogue.pl
Proszę czekać..
Zamknij