Znaleziono 0 artykułów
18.12.2020

Inspirująca stylizacja: Dua Lipa w Moncler

18.12.2020
Dua Lipa (Fot. Getty Images)

Dua Lipa pojawiła się na ulicach Nowego Jorku w total looku z kolekcji Moncler Genius x Richard Quinn, łączącej futurystyczne formy z printami jak z lat 60-tych.

W latach 60. na ulicach triumfowały mini Mary Quant i André Courrègesa. Ich prosta forma pozwalała na stylistyczne szaleństwo. Szyto je z metalicznego PCW, lśniącego rayonu, czy klasycznej bawełny, ale zdobionej nadrukami puszek Campbella, które do popkultury wprowadził Andy Warhol. Rewolucja linii A nie byłaby jednak możliwa bez pończoch. W połowie XX wieku i one zaczęły pojawiać się w najróżniejszej postaci – od minimalistycznych, barwionych na wszystkie kolory tęczy, po haftowane w groszki, czy łąkowe kwiatki. Trzecim filarem epoki Twiggy był futuryzm Pierre’a Cardina oraz metalowe kolczugi Pacco Rabanne’a.

Wszystkie te elementy zainspirowały Richarda Quinna, który na początku 2020 roku zaprezentował efekty współpracy z Moncler Genius. Obecnie jego wzorzyste rajstopy, pikowane kurtki w kalejdoskopowe printy oraz pierzaste aureole z piór marabuta są namiastką wiosny w śnieżnym Nowym Jorku (biały puch mieliśmy okazję obserwować chociażby na Instagramie Belli Hadid). Jedną z gwiazd, która sięgnęła po puchówkę w girlandy maków, jest Dua Lipa. Piosenkarka dobrała do niej legginsy z lycry powielające wzór oraz satynowe pantofelki Elsa, a na szyi zawiesiła wisiorek Ashley Zhang.

Mozaikowe bukiety były widziane już wiosną na Celine Dion. Kurtkę zastąpiła wówczas płaszczem, którego krój również nawiązywał do stylistyki lat 60. Bazą były natomiast białe szpilki, golf i kuferek na złotej rączce od Marge Sherwood.

Pola Dąbrowska
  1. Moda
  2. Zjawisko
  3. Inspirująca stylizacja: Dua Lipa w Moncler
Proszę czekać..
Zamknij