Znaleziono 0 artykułów
02.06.2021

Najlepsze profile na Instagramie w klimacie lat 90. i 2000.

02.06.2021
Il. Seana Redmond

Twoja garderoba wymaga odświeżenia? Od Kate Moss w ubraniach vintage, od Prady po Beyoncé w projektach Jeana-Paula Gaultiera – oto pięć kont na Instagramie, które pomogą ci tchnąć nowe życie w twoją szafę.

1. @Gabriel_Held_Vintage: W rytmie hip-hopu

Kto prowadzi konto? Inspirujący się energią gwiazd hip-hopu Garbiel Held od lat pracuje jako stylista.
Kto je obserwuje? Stylistka Gabriella Karefa-Johnson i Ariana Grande.
Ilu ma obserwatorów? 121 tys.

Co musisz wiedzieć: Instagram Helda to amalgamat jego autorskich stylizacji stworzonych dla takich gwiazd jak raperka Rico Nasty oraz nostalgicznych zdjęć ikon lat 90. (np. zespołu R&B En Vogue w butach Mary Jane, których nie powstydziłaby się żadna wielbicielka marki Nodaleto).

Szukasz letnich inspiracji? Zobacz Devon Aoki w top Benjamina Cho z przetarciami lub lubiącą gorsety organizatorkę imprez Susanne Bartsch z Nowego Jorku. Na Halle Berry można z kolei zobaczyć liliowy top Versace z odkrytymi plecami, który zachwyci miłośników aplikacji Depop.

2. @TheKimbino: Cyfrowe archiwum

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Kim (@thekimbino)

Kto prowadzi konto? Kim Russell, błyskotliwa pionierka mody i zapalona badaczka trendów, która na Instagramie komentuje wycinki z historii mody.
Kto je obserwuje? Kim Kardashian, projektant Christopher John Rogers i stylista Law Roach. 
Ilu ma obserwatorów? 62 tys.

Co musisz wiedzieć: Tu zobaczysz zdjęcia kiczowatych przykładów body artu, ubrań prosto z wybiegów prezentowanych przez gwiazdy popu z początku lat 2000. (widok Beyoncé w niezwykłym topie od Jeana-Paula Gaultiera z roku 2003 jest niezapomniany), a także przełomowych momentów z ostatnich lat – wśród nich wygrywa zdjęcie Penélope Cruz z planu „American Crime Story: Zabójstwo Versace”, na którym widać ją z papierosem w dłoni, ubraną od stóp do głów w projekty Versace, wcielającą się w postać Donatelli.

Przeglądając ten Instagram, znajdziesz zdjęcia Sary Jessiki Parker w stylizacjach z „Seksu w wielkim mieście”, idealnie nadających się do współczesnej reinterpretacji, czy Mariah Carey w robionym na zamówienie projekcie Celine od Michaela Korsa. Przygotuj się na dłuższą wizytę w tym niepowtarzalnym cyfrowym archiwum.

3. @V.ri0t: Estetyka milenialsów

Kto prowadzi konto? Choć jego właściciel pozostaje incognito, w trakcie przygotowań jest już jego drugie konto poświęcone sztuce i dizajnowi.
Kto je obserwuje? Piosenkarka Kali Uchis i stylista Rihanny Jahleel Weaver.
Ilu ma obserwatorów? 404 tys.

Co musisz wiedzieć: Konto prezentuje niepozowane zdjęcia Belli Hadid w minimalistycznym topie absolwentki Fashion East Nensi Dojaki oraz kilka klasycznych wywiadów.

Nie zapominajmy o trendach beauty – makijażu soft glam w wykonaniu aktorki Ryan Destiny, cieniowanych ustach Sanam Sindhi czy o Monice Bellucci au naturel – inspiracji wystarczy na cały rok.

4. @90sAnxiety: Historia popkultury

Kto prowadzi konto? Miłośnik deskorolek James Abraham.
Kto je obserwuje? Modelka Jill Kortleve i Ludovic de Saint Sernin.
Ilu ma obserwatorów? 1,8 mln

Co musisz wiedzieć: To oda do estetyki lat 90. skupiająca się na tym, czego w popkulturze nie widać na pierwszy rzut oka. Znajdziemy tu wywiad z Angeliną Jolie, którego udzieliła w basenie tuż po rozdaniu Złotych Globów, czy niepozowane zdjęcia supermodelek (Kate Moss w gorsecie Prady na Grand Prix Monako w 1999 roku), a także kadry z kultowych filmów takich jak „Zakochana złośnica”.

Poświęć chwilę, by przyjrzeć się legendarnym stylizacjom, np. pasującym do siebie platformom i puchowym płaszczom Mel B i Baby Spice oraz Cameron Diaz w czarnej sukience mini i sznurowanych kozakach.

5. @ShesVague: Glamour lat 2000.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by She’s Vague (@shesvague)

Kto prowadzi konto? „Znudzona zamożna gospodyni domowa” z Australii.
Kto je obserwuje? Aktorka Rowan Blanchard i dyrektorka od projektów specjalnych Marca Jacobsa Ava Nirui.
Ilu ma obserwatorów? 300 tys.

Co musisz wiedzieć: Na She’s Vague znajdziemy wspomnienia czasów największej popularności tandetnych reality shows odsłaniających pępki topów w jaskrawych kolorach, cieniutkich brwi i dżetów. Gotowi na najlepszy modowy moment z lat 2000.? Zwróćcie uwagę na suknię Versace w jaskrawych kolorach, którą miała na sobie Britney Spears, a potem cofnijcie się do kadru, na którym Christina Aguilera ubrana jest w różowy dwuczęściowy kostium.

Eni Subair
  1. Moda
  2. Historia
  3. Najlepsze profile na Instagramie w klimacie lat 90. i 2000.
Proszę czekać..
Zamknij