Znaleziono 0 artykułów
13.09.2022

Nowy film Sofii Coppoli o Priscilli Presley

13.09.2022
Jacob Elordi (Fot. Getty Images)

Po sukcesie „Elvisa” Baza Luhrmanna czas na opowieść o żonie Króla. Film o Priscilli Presley wyreżyseruje Sofia Coppola, wyprodukuje studio A24, a główne role zagrają Cailee Spaeny i Jacob Elordi. Obraz oparty będzie o wspomnienia Priscilli „Elvis i ja”.

Trwa sezon filmowych biografii. „Spencer”, „Bohemian Rhapsody”, czy „Rocketman” już stały się kultowe. Wciąż powstają nowe produkcje, dzięki którym widzowie mogą poznać życie sławnych postaci. Na HBO Max trafił właśnie „Elvis” Baza Luhrmanna, w którym tytułową rolę gra Austin Butler. Ale to nie koniec obecności króla rock’n’rolla na ekranach. Studio filmowe A24 ogłosiło, że trwają prace nad filmem „Priscilla”, który przedstawi historię Priscilli Presley. Za kamerą stanie Sofia Coppola („Przekleństwa niewinności”, „Między słowami” czy „Maria Antonina”).

Film powstanie na podstawie wspomnień żony Elvisa, „Elvis i ja”, które po publikacji w 1985 roku stały się wydawniczą sensacją. W Priscillę wcieli się Cailee Spaeny, znana z „Mare z Easttown” i „Devs”. Duże emocje wzbudza aktor zatrudniony do roli Elvisa, zwłaszcza że występ Butlera wielu uznało za fenomenalny. Teraz Presleya zagra Jacob Elordi, czyli psychopatyczny Nate z „Euforii” i zakochany licealista z „The Kissing Booth”.

 

To nie pierwsza współpraca między A24, a Coppolą. Studio odpowiedzialne za jedne z najbardziej awangardowych filmów ostatnich lat, takie jak „Midsommar”, „Dziedzictwo. Hereditary”, „Moonlight” czy „The Lighthouse”, pracowało wcześniej z reżyserką przy „Na lodzie” i „The Bling Ring”. Zdjęcia do filmu o Priscilli rozpoczną się jesienią w Toronto.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez TMZ (@tmz_tv)

Iga Trydulska
  1. Kultura
  2. Kino i TV
  3. Nowy film Sofii Coppoli o Priscilli Presley
Proszę czekać..
Zamknij