Znaleziono 0 artykułów
11.05.2020

Jake Gyllenhaal śpiewa o miłości

11.05.2020
(Fot. Kevin Winter/Getty Images)

Jake Gyllenhaal angażuje się nie tylko w aktorstwo, ale także w akcje społeczne – sadzi drzewa w Mozambiku i zachęca studentów do głosowania. Tym razem pochwalił się talentem wokalnym, wykonując na Instagramie utwór „Across the Way”.

Ballada „Across the way” została napisana i nagrana w 24 godziny w ramach akcji „The 24 Hour Plays: Viral Monologues”. Autorem tekstu jest David Lindsay-Abaire, scenarzysta „Rabbit Hole”, a muzykę skomponowała laureatka nagrody Tony, Jeanine Tesori. Jake Gyllenhaal w swoim wykonaniu utworu pokazuje nieskazitelną barwę głosu i wzruszającą grę na wirtualnej scenie. Aktor śpiewa o codziennych czynnościach w kwarantannie – od szycia maseczek aż po mycie rąk i gotowanie. Utwór wykonał w zaciszu domowym. Zaskoczył wizerunkiem – pomarańczową koszulą, brodą i długimi włosami.

Akcja „24 hour plays”, która powstała w 1995 roku, ma na celu wsparcie organizacji charytatywnych na całym świecie. Artyści publikują sztuki i musicale, które napisali i wykonali w 24 godziny. W obecnej odsłonie zachęcają do wpłacania datków na rzecz walki z koronawirusem. Oprócz Gyllenhaala w inicjatywę zaangażowali się m.in. David Cross, Patrick Wilson, Sienna Miller, Hugh Dancy, Rita Wilson i Rachel Dratch. Więcej informacji na temat akcji można znaleźć pod linkiem.

W Polsce powstało podobne wyzwanie – #Hot16Challenge2. W ramach inicjatywy nominowani muzycy muszą nagrać krótki, 16-wersowy utwór, zachęcając jednocześnie do wsparcia zbiórki na rzecz pracowników medycznych walczących z pandemią. Na nagranie mają jedynie 72 godziny, a na koniec muszą nominować kolejnych artystów do działania. Wszystkie nagrania można oglądać na YouTubie. 

Kamila Wojtkiewicz
Proszę czekać..
Zamknij