Znaleziono 0 artykułów
10.05.2020

#Hot16Challenge2: Polscy artyści wspierają lekarzy

10.05.2020
Dawid Podsiadło i Taconafide w #Hot16Challenge2 (Fot. materiały prasowe)

Dawid Podsiadło, Taco Hemingway, Brodka, Quebo, Rosalie. i wielu innych artystów odpowiedziało na wyzwanie #Hot16Challenge2. W ramach inicjatywy nominowani muzycy muszą nagrać krótki, 16-wersowy utwór, zachęcając jednocześnie do wsparcia zbiórki na rzecz pracowników medycznych walczących z pandemią.

W ostatnich dniach na polskim YouTubie najlepiej oglądają się filmiki oznaczone #Hot16Challenge2. Co kryje się pod tym hasztagiem? Hot16 Challenge 2 to wyzwanie zapoczątkowane przez Solara. Polski raper zainicjował podobną akcję w 2014 roku, zainspirowany wiralowym Ice Bucket Challenge. W obliczu światowej pandemii muzyk postanowił odświeżyć pomysł, rozpoczynając drugą edycję wyzwania.

 

W ramach #Hot16Challenge2 nominowany muzyk musi w 72 godzin nagrać szesnastowersowy utwór, a następnie wyzwać kilku kolejnych artystów do działania. Dzięki tej formule akcja szybko nabrała tempa. W ramach #Hot16Challenge2 zorganizowano też zbiórkę charytatywną. Zebrane fundusze zostaną w całości przekazane na rzecz polskich lekarzy i wszystkich pracowników medycznych walczących z epidemią.

„W związku z panującą pandemią, integralną częścią akcji staje się zbiórka charytatywna – Beef z koronawirusem #hot16challenge – organizowana wraz z fundacją Siepomaga.pl. Do udziału w zbiórce chciałbym zachęcić nie tylko nominowanych, ale i wszystkich słuchaczy” – napisał pod wyzwaniem Solar. Do tej pory zebrano już blisko 700 tys. złotych. Cel, który wydaje się już zupełnie osiągalny? Okrągły milion.

 

Na wyzwanie odpowiedziało już ponad dwustu raperów, raperek, piosenkarzy i piosenkarek, a kolejne kilkaset zostało nominowanych do akcji. Na liście znaleźli się Taco Hemingway i Quebo (oddzielnie i razem jako Taconafide), Dawid Podsiadło, Brodka, Otsochodzi, Jan-Rapowanie, Mata, Bedoes, Paulina Przybysz i Rosalie.

Klip Taco Hemingwaya obejrzano już ponad 3,5 miliona razy. „Lekarzu, lekarko, pielęgniarzu, pielęgniarko; cały personelu medyczny — dziękujemy z całego serca” – napisał pod wyzwaniem. „My, raperzyny, Solarmożemy pomóc tylko tak jak umiemy — rymując ze sobą słowa (czasem ledwo) i pomagając wam zebrać fundusze. Jesteście naszymi bohaterami” – dodał.

Z kolei Dawid Podsiadło, któremu wyzwanie rzucił duet Taconafide, zamiast rapować, zaśpiewał swoje szesnaście wersów. – Chciałbym zaznaczyć, że podziwiam lekarzy, wszystkie medyczne siły, stojące na straży. Całe życie poświęcone nauce, teraz pierwsza linia frontu w walce – zakończył krótki utwór piosenkarz.

Muzyk nominował Monikę Brodkę. Piosenkarka odpowiedziała przewrotnymi wersami o sytuacji na świecie i w Polsce. Wielu fanów uznało jej wersję za najlepszą. Brodka nominowała do wyzwania Beatę Kozidrak, Katarzynę Nosowską i zespół Śląsk.

 

Link do zbiórki znajdziecie pod linkiem. A postępy wyzwania możecie monitorować tutaj.  

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij