Znaleziono 0 artykułów
08.02.2023

Jerzy Skolimowski w nowym teledysku Dawida Podsiadły

08.02.2023
Jerzy Skolimowski w teledysku Dawida Podsiadły (Fot. Yotube/Dawid Podsiadło)

7 lutego premierę miał nowy teledysk Dawida Podsiadły promujący album „Lata dwudzieste”. W klipie do utworu „mori” główną rolę zagrał Jerzy Skolimowski – legenda polskiego kina i reżyser nagradzanego filmu „IO”.

„Lata dwudzieste” to czwarty album studyjny Dawida Podsiadły, który swoją premierę miał 21 października 2022 roku. Prawie cztery miesiące później, 7 lutego 2023 r., do sieci trafił drugi teledysk promujący album polskiego artysty. Wraz z publikacją, Podsiadło zamieścił na swoim facebookowym profilu krótki wpis z historią powstawania klipu.

„Tego teledysku miało nie być. Kiedy powstało »Mori«, byłem przekonany że tak intymna piosenka, tak bardzo skupiona na treści nie może być dopełniona obrazem w sposób, który nie będzie jej czegoś odbierał. I wtedy Tadek Śliwa przyszedł do nas z pomysłem zrobienia klipu w oparciu o ujęcia sprzed kilku lat, zrealizowane w pierwszych dniach lockdownu. Tak powstała przestrzeńktórej w moim odczuciu ten utwór potrzebował”, napisał muzyk.

 

W głównej i jedynej roli w teledysku wystąpił legendarny polski scenarzysta i aktor, Jerzy Skolimowski.  Artysta jest reżyserem nominowanego do Oscara filmu „IO”. O statuetkę w kategorii najlepszy film międzynarodowy powalczy 13 marca 2023 r. z produkcjami: „Na Zachodzie bez zmian" „Argentyna, 1985", „Blisko" i „Cicha dziewczyna". Światowa premiera filmu Jerzego Skolimowskiego odbyła się w maju na 75. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes. Produkcja została wtedy wyróżniona Nagrodą Jury.

Julia Lubecka
  1. Kultura
  2. Kino i TV
  3. Jerzy Skolimowski w nowym teledysku Dawida Podsiadły
Proszę czekać..
Zamknij