Znaleziono 0 artykułów
23.03.2020

J.K. Rowling wspiera nauczycieli w czasie pandemii

23.03.2020
Rupert Grint, J. K. Rowling, Daniel Radcliff i Emma Watson na premierze filmu "Harry Potter i Kamień Filozoficzny" w 2001 roku (Fot. Gareth Davies/Getty Images)

W ramach akcji #HarryPotterAtHome autorka kultowej serii o młodych czarodziejach zezwoliła na nagrywanie i udostępnianie filmów, na których nauczyciele czytają uczniom książki jej autorstwa. Ma to ułatwić zdalną naukę dzieciom na całym świecie.

Choć od publikacji „Harry’ego Pottera i Kamienia Filozoficznego” minęło już ponad 20 lat, zainteresowanie światem wykreowanym przez brytyjską pisarkę nie słabnie. Dla tych, którzy dorastali z sagą o młodych czarodziejach, jest ona wspomnieniem beztroskiego dzieciństwa, a dla nowego pokolenia czytelników – niezwykłym uniwersum, dzięki któremu mogą nauczyć się o uniwersalnych wartościach, jakimi są dobro, przyjaźń i nadzieja. 

Seria o Harrym Potterze zdobyła już status kultowej, dlatego też w wielu szkołach na całym świecie znajdziemy ją na listach lektur obowiązkowych. W związku z zamknięciem szkół z powodu epidemii, wielu uczniów straciło dostęp do szkolnych bibliotek, a tym samym, możliwość przeczytania magicznej sagi. Nauczyciele zmuszeni są prowadzić zajęcia online. 

J.K. Rowling postanowiła wesprzeć nauczycieli i uczniów w tej trudnej sytuacji, częściowo zawieszając prawa autorskie do kultowej sagi. Dzięki temu nauczyciele na całym świecie mogą nagrywać i udostępniać uczniom nagrania, na których czytają dzieciom przygody młodego czarodzieja. Jak zapowiedziała autorka, akcja potrwa do końca roku szkolnego. W odpowiedzi na gest pisarki z całego świata zaczęły napływać podziękowania i wyrazy uznania ze strony nauczycieli

Jak zaznaczyła autorka sagi, jest to pierwsza odsłona akcji #HarryPotterAtHome. Dalsze działania mają zostać ujawnione w najbliższych dniach. 

Szczegóły akcji można znaleźć na oficjalnej stronie pisarki.

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij