Znaleziono 0 artykułów
10.12.2021

Kartka świąteczna księżnej Kate i księcia Williama z dziećmi

10.12.2021
Książę William, książę George, księżniczka Charlotte i księżna Kate w 2016 roku (Fot. Getty Images)

Królewskie kartki świąteczne z rodzinną fotografią to już tradycja. Każdego roku członkowie brytyjskiej monarchii stają przed Bożym Narodzeniem do wspólnego zdjęcia. W 2021 roku księżna Kate i książę William z dziećmi pozowali przed obiektywem Matta Porteousa w Jordanii.

Od dotychczasowych fotografii umieszczanych na świątecznej kartce tegoroczna różni się tym, że jej bohaterowie mają na sobie letnie ubrania. Księżna Kate założyła ciemnozieloną suknię do ziemi z dekoltem w kształcie litery „V”, książę William wybrał brązowe polo i jasne szorty. Szorty nosi także ośmioletni książę George’a, które zestawiono z koszulką moro. Sześcioletnia księżniczka Charlotte ma na sobie sukienkę w biało-granatową kratę, a trzyletni książę Louis – polo w paski i jasne spodnie. Styl pary książęcej jest casualowy, ponieważ zdjęcie pochodzi z ich prywatnego albumu i powstało wcześniej w tym roku podczas urlopu Kate i Williama w Jordanii. Wykonał je Matt Porteous, który fotografował już kulisy chrztu księcia Louisa oraz trzecie i piąte urodziny księcia George’a.

W 2020 roku para książęca pozowała do kartki świątecznej w swojej posiadłości Anmer Hall w Norfolk. Kartka dedykowana była pracownikom National Health Service. „Nigdy nie będziemy w stanie odwdzięczyć się Wam za poświęcenie i wyrzeczenia, których musieliście dokonać w tym roku. Jesteśmy wdzięczni na zawsze” – napisał na niej odręcznie książę William.

Pierwsza fotografia do kartki świątecznej brytyjskiej rodziny królewskiej została wykonana w 1914 roku. Przedstawia portrety króla Jerzego V i jego żony, królowej Marii.

 

 

 

Hanna Łopuszyńska
  1. Ludzie
  2. Portrety
  3. Kartka świąteczna księżnej Kate i księcia Williama z dziećmi
Proszę czekać..
Zamknij