Znaleziono 0 artykułów
12.12.2022

Kolekcja „5 PM Suit” marki bettter: Męskie klasyki na nowo

12.12.2022
Fot. materiały prasowe

Marka Julie Pelipas – bettter, jak przystało na koncept zbudowany na fundamentach zrównoważonej mody, do tej pory oferował jedynie kolekcje prezentowane w czasowych dropach. Wraz z premierą nowej linii, etyka bettter się nie zmienia, ale jej idea ewoluuje – do portfolio brandu dołącza pierwsza stała kolekcja. „5 PM Suit” to męskie klasyki zreinterpretowane tak, by służyły kobietom. I choć estetycznie nawiązują do biurowej garderoby, egzamin ze stylu zdają także po godzinach.

Założenie bettter ukryte jest w nazwie marki – powstała po to, by kreować lepszą przyszłość mody. Koncept Julie Pelipas bazuje na upcyklingu – projekty powstają przy użyciu pozostałości produkcyjnych materiałów albo uszytych już ubrań oraz przy zastosowaniu najbardziej zaawansowanych, złożonych technologii. Mocną stroną bettter od początku była jednak nie tylko postępowa i ekologiczna wizja, ale i nieprzeciętny design. W inspirowanych męską szafą oversize’owych garniturach, idealnie skrojonych i zdekonstruowanych koszulach czy topach widać rękę Pelipas, która jest zresztą najlepszą ambasadorką marki.

Fot. materiały prasowe

Najnowszy drop „5 PM Suit” różni się od poprzednich. Po raz pierwszy funkcjonuje bowiem w ofercie marki jako stała kolekcja i będzie systematycznie uzupełniany o kolejne projekty. Wszystkie powstają w oparciu o męskie klasyki, w szczególności garnitury stanowiąc tym samym reinterpretację tradycyjnej biurowej garderoby i dostosowując formę do różnych typów kobiecych sylwetek.

W „5 PM Suit” wrażenie robi nie tylko przywiązanie do detali, ale i różnorodność konstrukcji – fasony gładko przechodzą od androgynicznych i oversize’owych, po mocno dopasowane do ciała. Stan bywa niski, w stylu lat 2000. albo podwyższony. Koszule mają opływową formę albo mocno podkreślone ramiona, a spodnie szeroką lub obcisłą nogawkę. Mocnym punktem kolekcji „5 PM Suit” jest dekonstrukcja – jako detal, ale też fundament procesu, w którym z istniejących już ubrań powstały nowe projekty. Tak jest chociażby w przypadku płaszczy, które powstały z dwóch marynarek albo spódnic, które w poprzednim życiu były spodniami od garnituru.

 

 

 

Michalina Murawska
Proszę czekać..
Zamknij