Znaleziono 0 artykułów
18.04.2024

Barbiecore i amerykański vintage w kolekcji Reserved inspirowanej Barbie

18.04.2024
Polska marka Reserved przedstawia kolekcję ubrań inspirowaną lalką Barbie (Fot. Materiały prasowe)

Marka Reserved na początku kwietnia zaprezentowała linię ubrań inspirowaną najpopularniejszą lalką świata. Z okazji 65. rocznicy powstania Barbie będziemy mogli każdego dnia ubierać się w jej stylu i przeżywać swój „best day ever”.

Kolekcja Barbie x Reserved to kilkanaście sylwetek, w których dominują ponadczasowe denimowe elementy, takie jak kombinezony, spódnice, spodnie o kroju dzwonów czy kurtki, z których można tworzyć nieskończoną ilość zestawów. Nie zabrakło również wygodnych bluz, T-shirtów i eleganckich sukienek, a nawet lśniących strojów kąpielowych, które można nosić także jako body. A to wszystko utrzymane w różowej stylistyce, z której słynie Barbie.

Projektanci zadbali także o detale, skupiając się przede wszystkim na logo Barbie, które pojawia się w różnych formach na ubraniach i akcesoriach. Paleta kolorystyczna kolekcji składa się przede wszystkim z królujących w aktualnym sezonie stonowanych pasteli, podkreślonych detalami w ostrzejszym, grunge’owym klimacie. Całość uzupełniają awangardowe dodatki, takie jak skórzane kowbojki, idealne na letnie festiwale czy torebka typu baguette z efektem tie dye, w stylu lat 2000.

Polska marka Reserved przedstawia kolekcję ubrań inspirowaną lalką Barbie (Fot. Materiały prasowe)

– Praca nad tą kolekcją była dla nas bardzo ciekawym wyzwaniem kreatywnym. Biorąc pod uwagę, że na przestrzeni lat wiele marek i projektantów tworzyło kolekcje inspirowane Barbie, a szczególnie po zeszłorocznej premierze filmu, kiedy dosłownie cały świat żył tym tematem, zależało nam na tym, aby zaproponować nowe, świeże podejście – mówi Anna Sołtys, dyrektorka biura projektowego Reserved w Warszawie.

Kolekcja Barbie x Reserved dostępna jest w wybranych salonach, online i w aplikacji Reserved.

Aleksandra Łukaszek
Proszę czekać..
Zamknij