Znaleziono 0 artykułów
21.12.2021
Artykuł partnerski

Premierowo na Vogue.pl: Kolekcja Crystal Fragility Akademii Babicz

21.12.2021
Fot. Materiały prasowe

Siła i kruchość, stabilność i zmienność – na kobiece piękno składa się wiele pozornie sprzecznych cech. Inspirowana nimi najnowsza kolekcja „Crystal Fragility” stworzona przez Akademię Babicz na specjalne zaproszenie Alternative Hair Show to sztuka fryzjerstwa w najlepszym wydaniu.

Alternative Hair Show to jedno z największych wydarzeń w świecie fryzjerstwa, które co roku przyciąga najważniejsze nazwiska w branży. Światowe gwiazdy fryzjerstwa i młode talenty chcą być częścią tego wyjątkowego wydarzenia również ze względu na jego aspekt charytatywny. Każdego roku cały dochód przekazywany jest na rzecz organizacji wspierającej osoby chore na białaczkę. Fundacja założona przez Tony’ego Rizzo, twórcę Alternative Hair Show, jest hołdem dla jego syna, który przegrał walkę z nowotworem. W tym roku wydarzenie odbyło się w formie wirtualnej. Nie mogło podczas niego zabraknąć przedstawicieli Polski – nasz kraj jako jedyni reprezentowali Małgorzata i Paweł Babicz, cenieni w międzynarodowym świecie fryzjerstwa założyciele krakowskiej Akademii Babicz. Partnerem pokazu była Wella Professionals Polska.

Fot. Materiały prasowe

Stworzona przez Akademię Babicz kolekcja Crystal Fragility pokazuje współczesną kobietę – silną, a jednocześnie kruchą. Motywem przewodnim, a zarazem inspiracją jest kryształ soli, który potrafi układać się w piękne, ażurowe wzory. Punktem wyjścia dla Małgorzaty i Pawła Babicz stała się zatem natura. W stylizacjach możemy podziwiać kryształy soli hodowane na włóknach włosów oraz wkomponowane we fryzjerskie konstrukcje większe bryły soli. Fryzury są subtelne, wykonane z artystycznym twistem.

Fot. Materiały prasowe

Tak wyjątkowa kolekcja wymagała odpowiedniej oprawy. Pokaz kolekcji nakręcono w Kopalni Soli w Wieliczce, rozpoznawalnej na całym świecie dzięki swojemu monumentalnemu, baśniowemu charakterowi. Dopełnieniem kolekcji Akademii Babicz były makijaże z drobinami odbijającymi światło na wzór rozkruszonych kryształków soli oraz kostiumy łączące metaliczne mozaiki, delikatne siateczki i lekkie szyfony. Świetliste, stałe i zmienne jednocześnie. W tych sprzecznościach ukryta jest siła kobiecości.

Credits:
Zdjęcia: Piotr Dębski
Hair: Akademia Babicz
Make up: Marcin Szczepaniak, asisstant Sabina Nocuń – Zięba
Collection and styling : Kamila Picz
Choreographer: Michał Przybyła
Partner: Wella Professionals
Place of the session: The Salt Mine in Wieliczka

Natalia Jeziorek
Proszę czekać..
Zamknij