Znaleziono 0 artykułów
20.07.2022

Kolekcja „Work is Fun” marki Sleeper: Lekko i niekonwencjonalnie

20.07.2022
Fot. Materiały prasowe

Asya Veretsa i Kate Zubarieva, założycielki ukraińskiej marki Sleeper, od lat promują luźny, pogodny styl. Od słynnych „imprezowych piżam” do butów z piórami – ich modowy świat jest lekki, ale fascynujący. Tym razem projektantki w kolekcji „Work is Fun” sięgnęły po garnitury.

Asya Veretsa i Kate Zubarieva to modowe rewolucjonistki. W 2014 roku, kiedy stworzyły markę Sleeper, ekstrawaganckie piżamy z piórami czy w jaskrawych kolorach przeznaczone nie tylko do spania, ale też na wieczorne wyjścia, były szalonym pomysłem. Ryzyko jednak się opłaciło – ukraińską markę pokochały gwiazdy takie jak Millie Bobby Brown, Brie Larson czy Chloë Grace Moretz. Ale Veretsa i Zubarieva nie spoczęły na laurach – ciągle eksperymentują: w styczniu 2022 roku marka zaprezentowała kolekcję ślubną, teraz „Work is Fun”, złożoną z garniturów.

Fot. Materiały prasowe

Jak piszą założycielki marki, garnitury to do tej pory ich najbardziej ironiczny projekt – kolekcja opiera się na niebiznesowych strojach dla współczesnej bizneswoman. Podobnie jak koszule do spania Sleeper nie były jedynie piżamami – częściej zakładano je na wieczorne wyjścia – tak też garnitury mają wiele zastosowań. Dzięki luźnym krojom i pastelowym, charakterystycznym kolorom (lawenda, błękit, szałwia) sprawdzą się na brunchu, ale też na letniej imprezie. W materiałach dominują len i wiskoza, więc kolekcja prezentuje się naturalnie, choć odrobiny ekstrawagancji dodają pióra. Ozdobione są nimi dekolty krótkich sukienek czy paski sandałów – wrażenie lekkości, dosłownej i metaforycznej, jest kompletne. Oprócz garniturów, sukienek i butów w kolekcji znajdują się także stroje kąpielowe i, oczywiście, piżamy. Wszystko utrzymane w pogodnej atmosferze – chwili oddechu w przerażających czasach.

– Żyjemy w świecie, w którym jest wiele presji, i tą kolekcją chciałyśmy pokazać ludziom, że nawet kiedy są w pracy, nie powinni zapominać o tym, że muszą o siebie dbać. Muszą odpoczywać, żeby nie stracić całej przyjemności, jaką mogą odczuwać – mówią Kate Zubarieva i Asya Veretsa. Mimo że zarówno Ukrainka Zubarieva, jak i Rosjanka Varetsa już w Ukrainie nie mieszkają, Sleeper stworzyły w Kijowie i tam rozwijały markę. W niedawnym wywiadzie udzielonym „Vogue’owi” opowiadały o piekle wojny. Tym ważniejsze wydaje się wobec tego ich przesłanie o tym, aby mieć dla siebie czułość i cieszyć się tym, co bliskie.

Kolekcja „Work is Fun” dostępna będzie na stronie marki od 8 sierpnia 2022 roku.

Iga Trydulska
Proszę czekać..
Zamknij