Znaleziono 0 artykułów
13.10.2022

Premierowo na Vogue.pl: Torebki The Mar na jesień

13.10.2022
(Fot. Ola Bydłowska)

Czekolada, karmel, błękit. Odcienie torebek polskiej marki The Mar na nowy sezon oddają klimat jesieni nad Bałtykiem. Nadmorskie inspiracje to niezmiennie założenie projektantek Marii Buko i Marceliny Nastaj.

Nadchodzi jesień, a torebki The MAR, marki inspirowanej Bałtykiem, zmieniają więc odcienie ze słonecznych na nieco bardziej burzowe. Błękit nieba zastępuje niebieski, beż staje się ciemniejszy i chłodny niczym zmoczony deszczem piasek. Taki był cel projektantek Marii Buko i Marceliny Nastaj, które obserwują zmieniające się wraz z rytmem natury światło. Szczęśliwie się złożyło, że odcienie, które znają z nadmorskich spacerów w październiku, wpisały się w sezonowe trendy. Choć The Mar jednoznacznie kojarzy się z pastelami, tym razem marka wkracza na nieznane terytorium beżów i brązów. - Nasza czekolada jest chłodna i nieco rozbielona, toffi ma sporo pomarańczowego pigmentu - mówi Maria.

(Fot. Ola Bydłowska)

Efektem jej uporu jest sezonowa nowość, shopperka o formie dopracowanej do perfekcji. - Zastanawiałam się, jak zredukować rozmiar klasycznej przepastnej torby, którą zabieramy ze sobą codziennie do pracy czy na uczelnię, bez zatracenia jej funkcji. Eksperymentowałam z różnymi wymiarami i detalami, aż do uzyskania lekkiej, zgrabnej formy, która daje wrażenie rozmiaru midi, ale spokojnie mieści książki, laptop i inne niezbędne akcesoria dnia codziennego - mówi. Marcelina początkowo sceptyczna wobec pomysłu dużej torebki, szybko dołączyła do grona jej fanek. Jej pomysłem było z kolei, aby ukryty wewnątrz modelu Clam skórzany jęzor wyłożyć na wierzch, uzyskując tym samym ozdobną klapkę (wcześniejsze projekty były ściągane rzemieniem lub zamykane na wszyty na szczycie suwak). Klapa różni się od tych, które proponuje konkurencja. Ten unikatowy efekt udało się uzyskać dzięki wypełnieniu, które nadaje mu nieco napompowaną formę.

(Fot. Ola Bydłowska)

Naturalną paletę uzupełnią pistacjowa zieleń znana już z poprzednich sezonów i odcień truskawkowego szejka. Obok nowych modeli, zgodnie z tym, co marka deklarowała od początku istnienia, pojawią się te znajome, takie jak Oyster mini czy Bellona. Z trendami dziewczyny nie przesadzają. Pozostają wierne idei mody rzemieślniczej, wykonywanej lokalnie i ręcznie. Od początku produkują w tym samym zakładzie pod Warszawą, od początku zwracają uwagę na pochodzenie i warunki produkcji surowców. Twórczynie marki zdradzają, że właśnie pracują nad nowym produktem realizowanym specjalnie dla międzynarodowej platformy sprzedażowej.

Zdjęcia: Ola Bydłowska
Modelka: Agata Syfert/Mango Models
Stylistka: Daria Biedrzycka
Makijaż: Ewelina Klećkowska
Produkcja: Emilia Jasińska
Retusz: Plamka Retouch

Kamila Wagner
  1. Moda
  2. Premiery
  3. Premierowo na Vogue.pl: Torebki The Mar na jesień
Proszę czekać..
Zamknij