Znaleziono 0 artykułów
18.07.2023

Streetwearowa odsłona stylu yuppie w nowej kolekcji Roberta Kupisza

18.07.2023
(Fot. Agata Serge)

Garderoba składająca się z ubrań charakterystycznych dla pracy w biurze w latach 90. była synonimem sukcesu. W początkach swojej kariery stylem yuppie podążał sam Robert Kupisz, który stylizował się na młodego biznesmena. Inspiracje modą z zeszłych dekad projektant wykorzystał teraz w swojej najnowszej kolekcji „Yuppie”.

Styl yuppie, który swoją rozpoznawalność zyskał dzięki kultowym już biurowym garniturom, białym koszulom czy płaszczom do kostek, dotarł do Polski po 1989 r. Wówczas młodzi przedsiębiorcy zaczęli podążać stylem, który szybko stał się symbolem sukcesu. Nowa kolekcja marki QΠШ Robert Kupisz jest inspirowana okresem, kiedy projektant stawiał pierwsze poważne kroki w budowaniu swojej kariery. Klasyczne fasony były wówczas niezbędnymi elementami jego garderoby. – Chciałem wyglądać poważnie, jak młody biznesmen. Miałem też wtedy aktówkę, prawie pustą, i wielki portfel wypchany wizytówkami. Było w tym wszystkim trochę udawania, ale styl yuppie i czasy, które go stworzyły, nadal budzą ciekawość. Dziś do nas wracają, również w nowej kolekcji – powiedział Robert Kupisz.

Jasne strony biznesu w najnowszej kolekcji Roberta Kupisza

(Fot. Agata Serge)

W kolekcji „Yuppie” projektant połączył klasyczne elementy biznesowej garderoby ze streetwearowymi akcentami. Marynarki, koszule, kurtki skórzane i płaszcze w zgaszonych kolorach zyskały nowego charakteru w postaci oversize’owych krojów, surowych wykończeń i specjalnych nadruków. Wśród nich znajdziemy napis „I’m enough”, który nie tylko przypomina o samoakceptacji, lecz także przeciwstawia się charakterystycznej dla yuppies kulturze pracoholizmu.

Zdjęcia do kampanii to dwa obrazy świata biznesu – ubrania o wyrafinowanych krojach, inspirowane modą zeszłych dekad, zostały wyeksponowane na tle nowoczesnych warszawskich wieżowców. – Nasze połączenie oparte jest na wspólnej pasji, wrażliwości i bezgranicznym zaufaniu. Przy tworzeniu koncepcji kampanii wiosna-lato 2023 posunęliśmy się o krok dalej, kreując kadry, które nie tylko wspaniale oddają projekty Roberta, lecz również stanowią ikoniczne fotografie same w sobie – powiedziała fotografka, Agata Serge.

Kolekcja „Yuppie” marki QΠШ Robert Kupisz jest dostępna online oraz w butikach stacjonarnych marki. W najbliższym czasie trafi także do butików współpracujących z brandem oraz na platformy sprzedażowe Zalando.pl i Moliera2.com.

Julia Goljan
  1. Moda
  2. Premiery
  3. Streetwearowa odsłona stylu yuppie w nowej kolekcji Roberta Kupisza
Proszę czekać..
Zamknij